Designteka

wydarzenia

Gdynia letnią stolicą designu

07.07.2014

Wernisaże, premiery prototypów, wręczenie nagród dla autorów najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, wystawy, warsztaty, wykłady, spacery, a przede wszystkim spotkania projektantów z mieszkańcami Gdyni w Terminalu Designu oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Pierwszy weekend najważniejszego letniego festiwalu designu w Polsce upłynął pod znakiem konfrontacji projektów dla generacji 5+, 30+, 60+ z ich odbiorcami.

„Plac Kaszubski stał się dla projektantów, turystów i mieszkańców Gdyni miejscem spotkań. Nie tylko tłumnie uczestniczyli w przygotowanych przez Centrum Designu Gdynia warsztatach czy wykładach, ale przede wszystkim całymi rodzinami spędzali tutaj swój czas wolny w weekend. Dużym zainteresowaniem cieszy się strefa 5+, w której dzieci mogą budować najróżniejsze instalacje, ogranicza je tylko wyobraźnia.”– podsumowuje Ewa Janczukowicz-Cichosz, kierownik festiwalu Gdynia Design Days.

W trakcie najbliższych dni odbędzie się finał projektu Design EntrepreneurSHIP; debata „Miasto+” z udziałem Huberta Bilewicza, Jacka Friedricha, Jacka Dominiczaka i Moniki Popow; liczne warsztaty, na które obowiązują osobne zapisy na stronie www.gdyniadesigndays.eu; wieczorne projekcje filmowe.

Codziennie w godzinach 10.00-20.00 można zwiedzać wystawy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w Terminalu Designu na Placu Kaszubskim. 24h na dobę są dostępne wystawy „W witrynach” usytuowane na ulicy Świętojańskiej.

Festiwal organizowany jest przez gdyński samorząd – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Centrum Designu Gdynia oraz grono profesjonalistów z Polski i zagranicy

Szczegółowe informacje: www.gdyniadesigndays.eu i www.facebook.com/gdyniadesigndays

 

 

 

 

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas