Designteka

wnętrza

Gloster Bis

02.04.2010

Narożnik Gloster Bis z oferty firmy Meblotap jest przykładem na to, jak udany może być mariaż nowoczesności z klasyką. Prostą, nowoczesną formę tego mebla w zaskakujący sposób podkreśla zestaw eleganckich tkanin obiciowych firmy Italvelluti, w którym na pierwszy plan wychodzi zdobiona kwiatowym motywem, żakardowa tkanina Alissa.

Prostota linii narożnika Gloster Bis daje wrażenie stabilności i solidności. Nowoczesna forma tego mebla tylko pozornie kontrastuje z wzorzystym, klasycznym w charakterze obiciem poduch oparcia, wykonanym z tkaniny Alissa firmy Italvelluti. Odejmuje ono nieco surowości bryle mebla, dodając mu subtelnej elegancji. Szaro-biały melanż tkaniny Allegra użytej na siedzisku ma w sobie ponadczasową klasę, a w połączeniu z uproszczonym kwiatowym deseniem sprawia, że mebel ten będzie atrakcyjny i modny przez długi czas.

Wizualnej lekkości narożnikowi Gloster Bis dodają także drewniane nóżki unoszące bryłę mebla. Szerokie, kubiczne podłokietniki wraz z lekko odchylonymi oparciami zachęcają do przyjęcia zrelaksowanej pozycji, a sam mebel jest bardzo wygodny.

Narożnik Gloster Bis jest jednym z tych mebli, które doskonale potrafią się wpasować w dowolne wnętrze niezależnie od jego charakteru. Jego nowoczesna, prosta forma w oprawie klasycznych w charakterze tkanin obiciowych firmy Italvelluti sprawia, że zadowoli zarówno tradycjonalistów, jak i zwolenników bardziej nowoczesnego wzornictwa.

Źródło i zdjęcia: www.profundo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas