Designteka

wydarzenia

Grafiki Agaty Krynickiej

18.12.2014

Luminosfera – warszawska przestrzeń kreatywna z oświetleniem od początku swego istnienia deklarowała otwartość na współpracę z artystami. Obok designerskich lamp, w ofercie showroomu pojawiły się prace młodej zdolnej graficzki Agaty Krynickiej. Szukając pomysłu na prezent świąteczny warto zaskoczyć najbliższych czymś niebanalnym. Lampa, czy obraz to zdecydowanie oryginalna i wyszukana koncepcja upominku.

Agata Krynicka

Urodzona w 1980 roku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom obroniła w technice linorytu.

Jak sama podkreśla: „ Linoryt to moja obecnie nieco zaniedbana miłość. Technika kojarząca się z jednej strony z Durerem czy Skoczylasem, z drugiej z najprostszymi pieczątkami. Wymaga sporo wysiłku, również czysto fizycznego. Niestety matrycę łatwo przypadkowo zniszczyć, na przykład kiedy dłuto wyskoczy z obranej ścieżki…” To jedna z technik, którymi posługuje się autorka. W Luminosferze znajdują się również obrazy w technice: olej na płótnie (wymiary 50×60 cm) i akryl na dykcie (wymiary: 140×100 cm). Wykonuje też portrety cyfrowe, także na zamówienie.

Związana z branżą reklamową, zajmowała się między innymi rysowaniem storyboardów i tworzeniem dekoracji w witrynach sklepowych.

Prace Agaty Krynickiej są bardzo osobiste, pełne niedomówień i artyzmu. Odbiorca jest jednocześnie adresatem, który odczytuje indywidualne dla siebie przesłanie.

Luminosfera eksponuje grafiki wykonane przez artystkę na przestrzeni kilku lat. Zapraszamy do salonu przy Bakalarskiej 34, można tu podziwiać i zakupić obrazy, a ich ceny rozpoczynają się już od 350 PLN.

Więcej informacji na temat Agaty Krynickiej: https://www.behance.net/agata_krynicka

Luminosfera, ul. Bakalarska 34, www.luminosfera.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas