Designteka

wydarzenia

Grolsch Bottle Art 2013

17.05.2013

Po sukcesie zeszłorocznej edycji rusza Grolsch Bottle Art 2013! To druga edycja konkursu dla młodych twórców sztuki niezależnej na projekt elementu wyposażenia klubowego przy użyciu butelek, puszek, kegów, kartonów lub logotypu piwa Grolsch. Zwycięzcy walczą o pieniądze, udział w warsztatach pod okiem specjalistów ze świata designu oraz realizację własnych projektów w kultowych lokalach w Polsce.

Już od 10 maja designerzy z całej Polski mogą zgłaszać swoje konkursowe projekty z pogranicza sztuki użytkowej i recyklingu. Konkurs prowadzony jest wspólnie z wybranymi lokalami z Warszawy, Poznania i Krakowa. Zaprojektowane przez nich elementy wyposażenia i wystroju na stałe zagoszczą w przestrzeniach tych lokali. Wśród nich są takie miejsca jak kultowe krakowskie Love Krove i Piękny Pies, poznańska Meskalina i Dragon czy warszawski Plan B. To ulubione lokale każdego szanującego się artysty, więc unikatowy projekt artystyczny Grolscha tylko pokreśli ich wyrazisty charakter.

Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać z listy dostępnej na www.artboomfestival.pl/grolschbottleart jeden z lokali i sprawdzić jaki element wyposażenia jest do zaprojektowania. Zgłoszenia powinny mieć formę rysunku, zdjęć lub opisu; sposób wykonania pozostawiamy naszym młodym kreatorom. Należy jednak pamiętać, że już na etapie projektu trzeba uwzględnić, że do wykonania projektu dostępne są butelki, puszki, kegi, kartony lub logotyp piwa Grolsch.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 14 zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane w lokalach. Koszty realizacji oraz niezbędne materiały zapewniają organizatorzy. Każdy może zgłosić dowolną liczbę projektów w dowolnej kategorii.

Zrealizowane projekty będą ponownie ocenione przez jury, które przyzna 3 nagrody pieniężne: najlepszy projekt 3 000 PLN i dwa wyróżnienia po 1000 PLN. Wyniki ogłoszone zostaną podczas zakończenia Grolsch ArtBoom Festival 28 czerwca w Krakowie.

Pierwszych 50 chętnych uczestników konkursu otrzyma także zaproszenia na prowadzone przez osobistości ze świata designu jednodniowe warsztaty, które odbędą się 9 czerwca w Krakowie. Będą one okazją do skonsultowania konkursowych projektów, wymiany poglądów oraz zdobycia dodatkowej wiedzy z designu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca 2013 roku na adres: konkurs.grolsch@lazybug.pl

Lista 14 wybranych do realizacji projektów zostanie ogłoszonych 7 czerwca podczas otwarcia Festiwalu, a trzy nagrodzone realizacje – podczas jego zamknięcia 28 czerwca 2013 r.

Więcej o Grolsch na www.facebook.com/Grolsch.Polska

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas