Designteka

dodatki

Grzejniki z Red Dot Award

20.03.2013

Dwa nowe grzejniki Jaga – Scape i Freedom – otrzymały tytuł „Red Dot Award: Product Design 2013”. To nowoczesne, dynamiczne urządzenia, które łączą wzornictwo najlepszej próby z najwyższej klasy technologią. Belgijski producent nie zapomniał też o ekologii: oba grzejniki wykonane są z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Scape DBE to superwydajny grzejnik dekoracyjny Jaga oparty o dwie flagowe technologie belgijskiego producenta: małą pojemność wodną (Low H2O) oraz system dynamicznego doładowania (Dynamic Boost Effect). Pierwsza z nich zapewnia grzejnikowi dużą dynamikę i małą bezwładność, dzięki drugiej otrzymuje on trzykrotnie większą moc.

Grzejnik Scape podbił serca konkursowego jury zaawansowaną technologią grzewczą oraz pomysłem na wzorniczą kreację. Monoblok Design, to idea firmy Jaga, dzięki której grzejnik Scape może za każdym razem wyglądać nieco inaczej. Wszystko zależy od sposobu ułożenia aluminiowych profili tworzących front grzejnika. Profile można zestawiać w regularnym rytmie, odwracać spodem do góry, wreszcie zaś montować w poziomie lub w pionie. Wszystko zależy od potrzeb i inwencji klienta. Połączenia paneli są dyskretnie ukryte, dzięki czemu urządzenie zawsze ma pełną, monolityczną formę. Lekki, nowoczesny, ekologiczny grzejnik Scape jest inspirującą propozycją Jagi w dziedzinie grzejników ściennych.

Drugim grzejnikiem z oferty belgijskiego producenta nagrodzonym tytułem Red Dot Award 2013 w kategorii Product Design jest hybrydowy grzejnik Freedom. Kompaktowa, wolno stojąca jednostka dedykowana jest do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji pomieszczeń. Wydajny wymiennik Low H2O , system Dynamic Boost Effect oraz superciche wentylatory EC zamknięte zostały w designerskiej minimalistycznej obudowie wykonanej z aluminium pochodzącego z recyklingu. Grzejnik występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz biało-czarnej. Unikanego stylu dodają mu eleganckie kratki przykrywające wymiennik, które w celu dodatkowego wyciszenia osadzone zostały na specjalnej gumowej podkładce.

Oba nagrodzone grzejniki Jaga sprawdzają się w klasycznym systemie ogrzewania, jak również podczas współpracy z systemami niskotemperaturowymi (pompa ciepła, kocioł kondensacyjny). Nowe jednostki, które swoją premierę miały na targach Batibouw 2013 w Brukseli, wkrótce zostaną wprowadzone do regularnej sprzedaży.

- Jesteśmy dumni z tej nagrody - mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. – Jest ona potwierdzeniem wysokiej świadomości wzorniczej Jagi i ugruntowaniem pozycji firmy jako producenta wyznaczającego trendy w projektowaniu i technologii urządzeń grzewczych.

Do tegorocznej edycji konkursu Red Dot napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń w kategorii Product Design: 37 ekspertów z dziedziny wzornictwa otrzymało do oceny aż 4662 produkty. Oficjalne rozdanie nagród nastąpi w październiku br.

Więcej na www.jaga.com.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas