Designteka

miejsca

Harfa Traw

11.06.2012

Nasiona ziół, ręcznie wyplatane kosze z łuby leszczynowej, poduszki gryczane i budki lęgowe dla ptaków – te i inne produkty można znaleźć w sklepie internetowym Gospodarstwa Ekologicznego Harfa Traw. Na stronie www.harfatraw.pl znajdują się wyłącznie naturalne i zdrowe produkty w dodatku o dobrym designie.

Gospodarstwo Ekologiczne Harfa Traw, którego nazwa nawiązuje do opowiadania Trumana Capote, znajduje się na Pogórzu Ciężkowickim w powiecie gorlickim. Właśnie tam, na niezagospodarowanym wcześniej kawałku ziemi, gospodarze założyli swój ziołowy ogród, wolny od sztucznych nawozów. Dzięki temu w ofercie Harfy Traw znajdują się ziarno i suszone kwiaty wyhodowane w czysty i przyjazny naturze sposób, a gospodarstwo uzyskało Certyfikat Rolnictwa Ekologicznego.

Działalność gospodarstwa rozpoczęła się od uprawy ostropestu plamistego, znanego z właściwości leczniczych. Jakiś czas później w ofercie pojawiły się również: kwiat lawendy lekarskiej, słoma owsiana czy siano ekologiczne, czyli kompilacja roślin łąkowych o właściwościach oczyszczających i detoksykujących.

Oprócz ziół w Harfie Traw znaleźć można także lecznicze poduszki z łuską gryczaną oraz kobiałki (z uchem) i opałki (bez ucha) z łuby leszczynowej stanowiące oryginalną alternatywę dla tradycyjnych koszy wiklinowych przeznaczone do przenoszenia, przechowywania i dekoracji. Ich neutralna, ciepła kolorystyka pasuje zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i tych bardziej tradycyjnych. Jednocześnie są przykładem małych arcydzieł tradycyjnego rękodzielnictwa.

Produkty Harfy Traw wyróżniają się opakowaniami, zwłaszcza estetycznymi i nowocześnie zaprojektowanymi etykietami, które zwracają uwagę kolorem i klarowną informacją. Projekty opakowań, których autorką jest Zuzanna Łazarewicz ze studia projektowego DodoDesign, były prezentowane jako przykład dobrego wzornictwa m.in. w książce Michała Wardy i Jacka Mrowczyka pt. „PGR. Projektowanie graficzne w Polsce”.

Informacje o wydarzeniach, nowościach, a także konkursach organizowanych przez Harfę Traw można śledzić zapisując się na newsletter sklepu na stronie www.harfatraw.pl lub na profilu gospodarstwa na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Harfa-Traw-Gospodarstwo-Ekologiczne/310281259739.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas