Designteka

miejsca

Herbarium Hotel & SPA

26.06.2017

Połączenie historii miejsca z nowoczesnym designem.

Herbarium Hotel & SPA to zespół dworsko-parkowy, który składa się z zabytkowego Starego Dworu oraz stajni, stylowego Nowego Dworu i rustykalnej oficyny. Projektanci ze studia i.am design interior, Industrial & graphic design we współpracy z architekt Alicją Miszczyk z rise.design interior design & architecture – harmonijnie połączyli historię zabytkowego dworu z nowoczesnym designem. W komfortowo urządzonych wnętrzach zachowały się zabytkowe elementy m.in. ceglane ściany i łukowe sklepienia.

Czterogwiazdkowy Herbarium Hotel & SPA znajduje się nad urokliwym jeziorem, w zabytkowym dworze, w okolicy obfitującej w malownicze jeziora rynnowe i lasy, zaledwie 9 km od Biskupina, najciekawszego stanowiska archeologicznego w tej części Europy. Podczas renowacji wnętrz wykorzystano wyłącznie naturalne surowce: podłogi w pokojach pokrywa dębowa deska, bar w Restauracji Werbena wyłożony jest odbijającym światło onyksem, w łazienkach króluje marmur. Ciekawostką jest wypoczywalnia SPA, której ściany pokryte są kryształem górskim.

„Moje biuro architektoniczne wywodzi się z Włoch. Przy tej realizacji chcieliśmy zaproponować polskiemu Klientowi włoską elegancję wyrażoną przez czystość formy, dobór naturalnych materiałów najwyższej jakości, symetrię, dbałość o każdy szczegół, jednocześnie zachowując subtelne nawiązania do otaczającego hotel parku i historii samej struktury, które świetnie osadzają projekt w kontekście kulturowo-geograficznym” mówi Alicja Miszczuk z rise.design interior design & architecture.

Warto zwrócić uwagę na strefę saun. Do strefy relaksu przeznaczono pomieszczenie o małej powierzchni, niskiej wysokości. W większości obiektów hotelowych stosowane są materiały i rozwiązania gotowe i często powielane. Projektantom zależało, aby każda sauna miała unikalny charakter i była jak najbardziej dostosowana do swojej typologii, zarówno funkcjonalnie, jak i pod względem estetycznym.

„Myślę, że ta strefa najbardziej wyraża dwie główne koncepcje ideologii hotelu – luksus i bliskość natury oraz relaks dla zmysłów” dodaje projektantka.

W projekcie wykorzystano aż 225 sztuk drzwi marki INTER DOOR. Są to zarówno drzwi wewnątrzlokalowe: PŁASKIE oraz ANDORA, w tym drzwi przesuwne kasetowe, wahadłowe i o podwyższonej izolacyjności akustycznej AKUSTIK, jak i techniczne przeciwpożarowe EI30 / ETNA EI60.

„Drzwi marki INTER DOOR swoją prostotą i elegancją bardzo wpasowały się do projektu. Wysoka jakość oklein, nowoczesny styl, dopracowane detale, a także możliwość stworzenia drzwi „szytych na miarę”. Wybrana przez nas okleina ma piękny kolor, który idealnie pasuje do palety szarości zastosowanej w projekcie wnętrz. W części SPA potrzebowaliśmy nowoczesnej formy z nawiązaniem do dworskiego charakteru obiektu. Białe drzwi z owalnym przeszkleniem bardzo dobrze spełniły te wymagania” mówi projektantka Alicja Miszczuk.

Marka INTER DOOR od lat współpracuje z architektami, tworząc rozwiązania i produkty spełniające ich potrzeby oraz oczekiwania. W ofercie marki dostępne są takie produkty jak odwrotna przylga, która idealnie sprawdza się w wąskich korytarzach. Projektanci INTER DOOR czerpiąc z własnego doświadczenia, starają się tworzyć produkty, które sprostają każdemu oczekiwaniu. Dzięki takiemu podejściu INTER DOOR zrealizował tak wiele projektów we współpracy z architektami.

Projekt: i.am design interior, Industrial & graphic design we współpracy z architekt Alicją Miszczyk z rise.design interior design & architecture

Więcej na:

Produkty: INTER DOOR www.interdoor.pl

Herbarium Hotel & SPA www.herbariumhotel.pl

 

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas