Designteka

wydarzenia

Home Design

17.09.2013

21, 28 września oraz 12 i 26 października Concordia Design- centrum innowacji, designu i kreatywności w Poznaniu zaprasza na z cykl spotkań poświęconych dekoracji wnętrz. Formuła łącząca wykłady z warsztatami pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć zasady aranżacji i wykorzystać je w urządzaniu własnych domów czy mieszkań. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Bernady – historyk sztuki i projektantka współpracująca z wieloma znanymi markami. Cykl spotkań „Home Design” powstał we wspólpracy z H&M Home.

Tematy spotkań będą opierały się o pojęcia opisujące style: Basic, Clean, Cosy, Coast. Pierwsze z cyklu „Home Design. Basic. Co sprawia, że dom lubimy lub nie?” dotyczyć będzie klasyki i aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Drugie: „Home Design. Clean. Zmęczeni nadmiarem i chaosem – w poszukiwaniu przestrzeni” dotknie pojęć minimalizmu, czystości formy, prostoty we wnętrzach. Kolejne „Home Design. Cosy. O tym, jak współczesny człowiek buduje gniazdo” poświęcone będzie przytulności, komfortowi, wygodzie. Wreszcie „Home Design. Coast. Morze możliwości. Zabawa formą, kolorem, kształtem” pokaże możliwe stylizacje sypialni, łazienek, aranżacje stołów i dekoracje tekstylne.

Podczas części warsztatowej i teoretycznej każdego ze spotkań uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak za pomocą tkanin ocieplić wnętrze, jak dobierać kolory i dodatki czy jak funkcjonalnie urządzić poszczególne pomieszczenia w domu. Poznają klasyfikację stylów wnętrzarskich. Zapoznają się z zasadami ergonomii i estetyki. Nauczą się łączenia elementów i stylów, wybierania mebli, oświetlenia i dodatków pod kątem formy i funkcji. Przyjrzą się różnym rozwiązaniom w przestrzeni mieszkalnej – podziałowi tradycyjnemu oraz zachowaniu przestrzeni otwartej. Wreszcie dowiedzą się także czym są trendy, jak powstają trendbooki oraz jak z nich korzystać. W każdym spotkaniu może wziąć udział około 60 osób. Zajęcia trwają od godz. 11 do 14. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy (info@concordiadesign.pl).

Cykl spotkań Home Design powstał we współpracy z H&M Home.

H&M Home to nowe sklepy, które tej jesieni pojawią się w Polsce, w istniejących i nowo otwieranych sklepach w: Nowym Sączu (C.H. Trzy Korony), Gdyni (C.H. Wzgórze), Poznaniu (C.H. Poznań Główny i C.H. Malta), Krakowie (C.H. Bronowice) oraz Warszawie (C.H. Klif).

Ideą konceptu jest „Moda dla Domu” – artykuły wyposażenia wnętrz łączące najnowsze światowe trendy i świetną cenę. Każdego sezonu będzie tu można znaleźć poduszki, narzuty na łóżko, pościel czy ręczniki. W kolekcji dostępne będą także produkty dekoracyjne, takie jak szklane wazony, drewniane tace, ceramika czy nakrycia stołowe, które dodadzą wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów na www.concordiadesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas