Designteka

wydarzenia

Homplexowe Wnętrza

25.03.2013

„Homplexowe Wnętrza” to inicjatywa aktywizująca kreatywnych projektantów z całej Europy z markami wyposażenia wnętrz. Jest to wspólne przedsięwzięcie firmy Homplex – właściciela serwisu internetowego z interaktywnymi przepisami na wnętrza homplex.pl i warszawskiego dewelopera Atlas Estates – oferującego mieszkania w inwestycjach w Warszawie i Gdańsku. Jako Główny Partner konkursu Deweloper udostępnia plany mieszkań w trzech warszawskich inwestycjach: ConceptHouse Mokotów, Apartamenty przy Krasińskiego oraz Capital Art Apartments. Klienci, którzy zdecydują się na zakup lokalu w tych nieruchomościach otrzymają gotowe pomysły na aranżację mieszkania, a projektanci poza przyznanymi nagrodami mają szansę na odpłatne wykonanie dalszych projektów i możliwość ich realizacji we współpracy z klientem.

W II edycji konkursu przed uczestnikami postawiono zadanie wykonania fotorealistycznych wizualizacji wnętrz kuchni i łazienek na planach mieszkań dewelopera wykorzystując wymagania ich przyszłych użytkowników oraz elementy wyposażenia wnętrz Partnerów Konkursu. Wśród marek udostępniających swoje produkty znalazły się: Ceramika Paradyż i MyWay (płytki i mozaiki), Kermi ( kabiny prysznicowe i grzejniki), Drewpol (fronty mebli kuchennych), Porta i Villadora (drzwi), Artewizjon (stoły), Loft Design System (ścienne panele 3d), ArteEspina (dywany), Homplex Studio (tapety i fototapety), Jasno (shuttersy) i TouchOfArt (obrazy polskich artystów).

Partnerem Technologicznym „Homplexowych Wnętrz” jest firma Autodesk Polska – producent profesjonalnego oprogramowania dla projektantów, w tym m.in. do tworzenia trójwymiarowych wizualizacji 3ds Max i Revit Architecture oraz Tech Data Polska – dystrybutor technologii IT oferujący w Polsce m.in. oprogramowanie Autodesk. Dla autora wybranego projektu Partnerzy ufundowali certyfikowane szkolenie z obsługi Revit Architecture – narzędzia ułatwiającego pracę architektów nie tylko na etapie koncepcji i projektowania ale i realizacji samego projektu.

Wszystkie prace, które spełnią warunki Regulaminu Konkursu będą prezentowane użytkownikom serwisu homplex.pl zarówno podczas głosowania w maju jak i w celach promocji ich autorów przez kolejne 12 miesięcy po zakończeniu konkursu. Wybrane aranżacje Atlas Estates udostępni na stronach swoich inwestycji prezentując możliwości aranżacyjne oferowanych mieszkań.

W konkursie „Homplexowe Wnętrza” wygrać można m.in.: podróż na targi w Londynie „100% Design”, nagrody pieniężne w dwóch kategoriach wiekowych w każdej z trzech inwestycji Dewelopera, nagrody publiczności i nagrody rzeczowe. Wyróżniający się projektanci mają również szansę na dalszą współpracę z Homplexem oraz Partnerami Konkursu. Specjalne wyróżnienie dla wyjątkowych projektów przyznają również blogerki wnętrzarskie, które o wybranych aranżacjach napiszą recenzje na Apetyczne Wnętrze, Babeczkaa, LovingIt, Wnętrza Zewnętrza i Wyjątkowe wnętrze. Nagrodzone prace opublikowane zostaną w magazynach i serwisach internetowych Partnerów Medialnych. Prezentacja zwycięskich projektów odbędzie się również podczas Międzynarodowych Targów Interiors & Design Warsaw 2013 i towarzyszących im Międzynarodowych Targów Ceramiki, Kamienia i Wyposażenia Łazienek Certiba 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI, organizowanych przez Partnera Konkursu firmę Lentewenc.

Do I edycji w 2012r przystąpiło 400 projektantów, ze zgłoszonymi projektami zapoznać się można na stronie http://www.homplex.pl/aranzacje/filtr,homplexowe-wnetrza-2012. II Edycja rozpoczyna cykl wyzwań dla projektantów, do końca bieżącego roku planuje się uruchomienie czterech edycji, za każdym razem dedykowanych dwóm innym pomieszczeniom. Wydarzeniu patronuje Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Konkurs wystartował 1 marca 2013, prace konkursowe w postaci wizualizacji aranżacji kuchni i łazienki zgłaszać należy na platformie homplex.pl od 15 do 30 kwietnia 2013. Wyniki ogłoszone zostaną podczas majowej konferencji dla architektów wnętrz, organizowanej przez Partnera Konkursu firmę Virtus Studio.

Więcej informacji o konkursie i rejestracji na stronie: http://homplexowewnetrza.pl

O Organizatorze

Homplex Sp. z o.o. – założyciel serwisu homplex.pl wspierającego osoby urządzające mieszkanie w odkrywaniu pomysłów na wnętrza, planowaniu zakupów i ocenie wydatków. Homplex inspiruje projektami aranżacji wnętrz, do których sugeruje zestawy pasujących produktów różnych marek w określonym przedziale cenowym. Na podstawie wymiarów pomieszczenia wylicza koszt wykończenia pokoju, a w oparciu o geolokalizację kieruje do właściwych sklepów na zakupy.

O Partnerze Głównym

Atlas Estates Limited jest zarejestrowaną na wyspie Guernsey spółką inwestująca w nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka prowadzi obecnie działalność na rynkach nieruchomości w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii i Rumunii, inwestując w dochodowe aktywa i realizując przedsięwzięcia deweloperskie. Od dnia 12 lutego 2008 roku akcje Spółki są przedmiotem obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, gdzie oznaczone są kodem ATL. Portfel aktywów firmy Atlas jest zarządzany przez Atlas Management Company Limited.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas