Designteka

wnętrza

Idealna jadalnia

03.06.2016

Galeria Heban pomoże Ci stworzyć idealną jadalnię. Wnętrze stworzone do delektowania się.

Z punktu widzenia relacji jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tu spotykamy się rano na kawę i zjadamy szybkie śniadanie, posilamy się obiadem, świętujemy ważne wydarzenia życia rodziny, zapraszamy gości i rozmawiamy.

Wspólne posiłki integrują. Nie tylko służą zaspokojeniu głodu, ale też są pretekstem do rozmów, żartów, wymiany poglądów i dzielenia się przeżyciami całego dnia. Jadalnia zmienia się w zależności od tego czy spędza w niej czas tylko najbliższa rodzina, czy też zaproszeni goście. Staje się rodzinną enklawą lub miejscem spotkań o bardziej oficjalnym charakterze. Odpowiednio urządzona będzie ulubionym miejscem spotkań i wpłynie na pogłębianie relacji.

Warto zatem zadbać, aby była pomieszczeniem wygodnym, ale również luksusowym, zwłaszcza jeśli wiemy, że będziemy w niej organizowali eleganckie proszone obiady i przyjęcia.

Serce jadalni

Najważniejszym meblem w każdej jadalni jest stół. Powinien być wygodny i na tyle duży, aby pomieścić wszystkie osoby, które będą przy nim siedziały. Zwróćmy więc uwagę na to ile krzeseł się przy nim zmieści, ale też na kształt blatu oraz miejsce na stole. Im mamy go więcej, tym swobodniej będziemy mogli spożywać posiłki. Aby siedzący przy stole swobodnie się czuli musi być dostępny z każdej strony i odpowiednio wyeksponowany.

Duże znaczenie ma też wygląd stołu, bo to głównie od niego zależy klimat jadalni. A mamy z czego wybierać. Od najprostszych, minimalistycznych konstrukcji, idealnie wpisujących się w industrialne i awangardowe wnętrza, po te luksusowe, wyrafinowane kształty: tłoczone, zdobione nogi i blaty w stylu klasycznym, rustykalnym czy też tak bardzo ostatnio lubianym glamour. Elegancki stół potrafi stworzyć wyjątkowy, sprzyjający celebracji posiłków, klimat w jadalni.

Kryterium wyboru odpowiednich mebli jest przede wszystkim charakter wnętrza, ale także użyteczność jadalni. Jeśli będziemy spędzali w niej czas w niewielkiej grupie rodziny lub przyjaciół, idealnie sprawdzi się niezbyt duży mebel o kwadratowym lub okrągłym blacie. Umożliwi bliski kontakt i stworzenie luźnej atmosfery w gronie najbliższych. Zakładając, że będziemy celebrowali posiłki również w większym gronie, podczas eleganckich spotkań towarzyskich, pomyślmy o dużym prostokątnym lub owalnym blacie wykonanym z luksusowych materiałów, takich jak egzotyczne drewno, marmur czy szkło.

Wygoda ma znaczenie

Do charakteru jadalni dobieramy stół, a do niego krzesła oraz inne niezbędne meble. Warto pamiętać, że nie tylko ich wygląd ma znaczenie, ale przede wszystkim wygoda. Jeśli krzesła są dobrze skonstruowane i ergonomiczne nie będzie nas rozpraszać ból pleców czy nóg. I choć łatwiejsze w utrzymaniu są te wykonane w całości z drewna czy sztucznego tworzywa, to znacznie wygodniejsze i bardziej eleganckie są tapicerowane. Dobrze, aby ze stołem tworzyły komplet, niezależnie od tego czy będą z jednej kolekcji, czy też w stylu eklektycznym bądź glamour.

Dopełnieniem luksusowej jadalni są także meble pomocnicze, jak sekretarzyki, kredensy, witrynki, stoliki pomocnicze i barki. Wszystko utrzymane w odpowiednim klimacie będzie tworzyło przyjazną, sprzyjającą spożywaniu posiłków atmosferę każdego domu.

Galeria Heban proponuje szeroką ofertę mebli do jadalni, szczególną uwagę należy zwrócić na jadalnie Venere marki Alberto&Mario Ghezzani, ekskluzywny zestaw do jadalni marki DV Home Collection, zestaw marki Chelini, jadalnia z kolekcji Desideri marki Tosato, marki: Galimberti Nino, Fiam, Bonaldo, Cantori, Carpanelli, czy Andrea Fanfani.

Jadalnia Venere marki Alberto & Mario Ghezzani. Uwagę zwracają złocenia i przepiękne krzesła.

Stół TA57 marki Carpanelli. Jego największą ozdobą jest misternie rzeźbiona podstawa ze złoceniami.

Jadalnia z kolekcji Desideri marki Tosato. Meble wykończono czereśniowym fornirem i polakierowano na kolor popielaty Dover-Dover.

Barokowy, pełen przepychu stół marki Andrea Fanfani dekorowany 23-karatowym złotem.

Rozkładany stół Donatello marki Cantori wykonany z litego, wykończonego ręcznie dębu.

Ekskluzywny zestaw do jadalni marki DV Home Collection. Stół i krzesła pochodzą z kolekcji Kent, kredens – Form, oświetlenie – seria Egoist.

Zestaw do jadalni marki Chelini. Uwagę zwracają ręcznie rzeźbione detale kredensu i stołu.

Kolekcja George marki Cantori. Blat stołu wykonano z czarnego szkła, metalowe nogi pokryto złotymi płatkami.

Jadalnia, w której króluje przepiękny intarsjowany stół TA46 marki Carpanelli. Po rozłożeniu długość blatu wynosi aż 340 cm.

Elegancki stół Tristano marki Galimberti Nino. Wyposażony został w kółka oraz rozkładany blat na korbkę.

Stół LLT marki Fiam z elementów szklanych o grubości 15 i 19 mm, połączonych stalowymi nitami. Krawędzie szklanych tafli oszlifowano.

Nowoczesny stół Gap marki Bonaldo. Dla nadania mu lekkości blat wsparto na oryginalnych nogach z lakierowanej matowej stali.

Więcej na www.galeria.heban.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas