Designteka

wnętrza

Idealne na letnie wieczory

12.06.2014

Czy kominek latem to coś dziwnego…? Pewnie nie… ale już kominek w letni wieczór na tarasie to już coś niezwykłego!

Kominek, a dokładnie biokominek czyli jego młodszy i bardziej ekologiczny kuzyn znajdował entuzjastów w salonach czy sypialniach. Magia żywego ognia bez dymu, popiołu czy sadzy coraz częściej spotykana jest w polskich wnętrzach.

Trudno znaleźć ludzi, którzy nie marzyli o kominku i wieczorach spędzonych w blasku jego płomieni. Teraz kiedy biokominki stały się modnym i również funkcjonalnym gadżetem, producenci tych nierzadko designerskich wytwórni czystego ognia poszerzają swój asortyment w poszukiwaniu kolejnych miejsc, w których biokominek znajdzie uznanie.

Na polskim rynku dostępne są biokominki wykonane ze stali, inoxu czy płyt mdf’u. Ostatnio można jednak zaobserwować pojawienie się kolejnego materiału tzw. betonlook. Jest to połączenie materiału syntetycznego oraz kamienia naturalnego. Biokominek wyprodukowany w takiej technologii jest do złudzenia podobny do surowego betonu, co nadaje jemu i wnętrzu ciekawy minimalizm. Takie biokominki idealnie nadają się także do zamontowania na zewnątrz, w zależności od konstrukcji można go zawieszać na zewnętrznej ścianie. Niekorzystne warunki atmosferyczne są dla niego obojętne. W klimacie naszej szerokości geograficznej jest to niezwykły atut.

Poza biokominkami naściennymi coraz więcej jest na polskim rynku biokominków wolnostojących z przeznaczeniem na tarasy otwarte. Biokominki wykonane ze stali nierdzewnej, nierzadko z dodatkiem szkła hartowanego dla większego bezpieczeństwa użytkujących.

Biokominki z kolekcji Indoor & Outdoor świetnie sprawdzają się na balkonach, tarasach czy nawet ogrodach. Wszędzie tam gdzie w letnie wieczory można delektować się magią czystego ognia… ognia, który potrafi również ogrzać, kiedy słońce nie otula nas swoim ciepłem.

Więcej informacji w największym sklepie internetowym e-biokominki.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas