Designteka

wydarzenia

IKEA, VOLVO, Ty i szwedzki design

03.08.2012

W pierwsze dwa weekendy sierpnia (3-5/08 oraz 10-12/08) IKEA i VOLVO przeprowadzą wspólnie ogólnopolską akcję „Dni szwedzkiego wzornictwa”. Uczestnicy będą mieli szansę wygrać między innymi najnowszy model samochodu VOLVO V40 o wartości do 125 000 zł.

Na czym polega fenomen szwedzkiego designu?

Obie ikony wzornictwa realizują założenia skandynawskiej szkoły projektowania na co dzień, a w ramach przygotowanej akcji pragną wypromować je wśród szerszej publiczności.

Szwedzkie produkty przyciągają uwagę i zyskują uznanie klientów nie tylko za sprawą jakości, funkcjonalności i charakterystycznego stylu. Ze Skandynawii czerpiemy także wiedzę dotyczącą zrównoważonego rozwoju. W praktyce oznacza to poszukiwanie rozwiązań, dzięki którym produkt nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko naturalne nie tylko na etapie produkcji czy dystrybucji, ale także podczas użytkowania.

Organizatorzy „Dni szwedzkiego wzornictwa“ również zadbali o to, żeby akcja była uwieńczona zachowaniami proekologicznymi, wspierającymi m.in. recykling. Na przykład: z elementów stoisk przygotowanych na akcję zostaną później uszyte torby.

Jak wygrać samochód i pozostałe nagrody?

W sklepach IKEA w całej Polsce na chętnych do zabawy czekają specjalne kupony z rysunkiem Andrzeja Mleczki. Zadanie konkursowe polega na uzupełnieniu rysunku tekstem. Do wygrania: samochód VOLVO V40, który zwycięzca będzie mógł samodzielnie skonfigurować (w myśl hasła „Ty tu urządzisz”) oraz karty upominkowe IKEA o wartości 7500 zł i 5000 zł (za II i III miejsce).

W programie przewidziano również wiele innych atrakcji. Klienci IKEA będą mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o firmie IKEA, o VOLVO i o skandynawskim wzornictwie, spróbować swoich sił w rodzinnym turnieju kalamburów i w zawodach składania mebli na czas. Tutaj także organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Dodatkowo na stoiskach konkursowych będą prezentowane samochody VOLVO V40.

Gdzie i kiedy?

Stoiska konkursowe we wszystkich sklepach IKEA (Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź, Poznań, Warszawa – Janki i Targówek, Wrocław) czynne będą w piątki w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w soboty i w niedziele w godzinach 12:00 – 20:00. Szczegółowe informacje o akcji, regulamin konkursowy oraz adresy sklepów znajdują się na stronie internetowej IKEA: IKEA.pl/szwedzkiewzornictwo

Sponsorami „Dni szwedzkiego wzornictwa“ i konkursów towarzyszących są firmy IKEA oraz VOLVO.

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas