Designteka

wydarzenia

IKER nagrodzony!

18.01.2010

Nowe meble IKER odniosły znaczący sukces w konkursie „Produkt Roku 2010”. Fotel mac zaprojektowany przez Marka Gawlika wygrał w kategorii „Fotel”, a regał multi-modulo zaprojektowany przez Wojtka Mazura zdobył wyróżnienie w kategorii „Design”.

mac

iker modulo

Branżowy konkurs ”Produkt Roku” organizowany jest od 6 lat przez redakcję miesięcznika Meble Plus. Jury składające się z ekspertów branżowych, handlowców, projektantów i architektów wnętrz co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia w kilkunastu kategoriach, oceniając ok. 200 produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatniego roku. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14 stycznia w siedzibie SARP w Warszawie.

W tej edycji znaczący sukces odniosły meble IKER – mac i multi-modulo. Mac to mebel-kameleon. Uniwersalna forma tego fotela pozwala na zestawienie go z różnymi sofami czy narożnikami. Może też być efektownym solistą – przy kominku, w domowej bibliotece, koło sprzętu audio. Wtedy warto zaryzykować i wybrać ciekawa niebanalną tapicerkę – żywą czerwień lub skórę z włosem. Miękkie poduchy siedziska i oparcia gwarantują wygodę siedzenia, a solidna metalowa stopa – stabilność. Korzystanie z mebla ułatwia mechanizm obrotowy.

Z kolei multi-modulo zdobyło wyróżnienie w najliczniej obsadzonej kategorii ”Design”. Elementy multi-modulo są jak klocki z których można tworzyć wciąż nowe konstrukcje. 4 typy podstawowych modułów multi-modulo dają nieograniczone możliwości w komponowaniu niepowtarzalnych zestawów regałowych i bibliotecznych.

Dzięki stopniowaniu kształtów profilowanych krawędzi możliwe staje się tworzenie asymetrycznych zestawień o niespotykanej estetyce, z wykorzystaniem wszystkich podstawowych modułów lub ich części.

Kubiki mogą być wykonane z litego drewna bukowego, orzechowego lub jesionowego. Inna opcja to lakierowany, matowy MDF.

Źródło i zdjęcia:

www.iker.com.pl

www.profundo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas