Designteka

wnętrza

KABO&PYDO

01.04.2016

KABO&PYDO to interdyscyplinarne studio projektowe, założone przez Katarzynę Borkowską oraz Tomasza Pydo, które zdobywa coraz większe uznanie i liczne nagrody branży projektowej.

Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo są absolwentami Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Politecnico di Milano w Mediolanie. Swoją współpracę rozpoczęli w roku 2010, początkowo jako duet freelancerów, następnie w 2012 roku założyli studio projektowe. Współpracują m.in. z producentem sprzętów i narzędzi ogrodniczych Cellfast oraz Polską Fabryką Porcelitu Avant. Śledzą najnowsze trendy podczas wystaw designu w Polsce i na świecie. Ważne są dla nich funkcjonalność oraz estetyka produktu – te dwie cechy nie tylko odpowiadają na potrzeby użytkowników, ale niejednokrotnie je przekraczają. Projektują w zakresie wielu dziedzin: od projektów produktów, poprzez komunikację wizualną, kończąc na aplikacjach mobilnych.

Zaprojektowany przez KABO&PYDO system wodny Ergo Line, produkowany przez Cellfast zdobył aż trzy nagrody: Red Dot Design Award 2015, Dobry Wzór 2015 oraz Must Have 2015.

Według jury konkursu Dobry Wzór 2015 nagroda została przyznana za znakomitą jakość kilkudziesięciu elementów, składających się na system wodny Ergo Line. Poza tym wykorzystano w nim z jednej strony innowacyjne z drugiej zaś bardzo proste rozwiązania, poprawiające funkcjonalność i praktyczność zraszaczy, szybkozłączek oraz reparatorów. Jury doceniło także firmę Cellfast za odwagę w zatrudnieniu młodych projektantów oraz powierzenie im skomplikowanego projektu, który został przeprowadzony w modelowy sposób. Współpraca ta zaowocowała otrzymaniem produktu rynkowego na wysokim poziomie oraz w cenie pozwalającej na określenie go mianem designu demokratycznego.

Doceniony został także kubek MODERN zaprojektowany dla firmy Avant. Był on jednym z laureatów Must Have 2015. Kubki wyróżniają się nowoczesnym kształtem, zainspirowanym geometrycznymi bryłami budynków, dzięki czemu doskonale prezentują się w grupie, można je zestawiać na różne sposoby. Jak mówią sami projektanci: Ten kubek to architektura w mniejszej skali. Poza tym kubek Modern został zaprojektowany z myślą o wygodnym myciu w zmywarce – dzięki specjalnej, przerywanej stopce, woda nie zbiera się na denku odwróconego kubka.

Rok 2015 zdecydowanie należał do KABO&PYDO. Życzymy wielu sukcesów i równie udanego 2016!

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas