Designteka

dodatki

Kalejdoskop blasku

20.01.2010

Firma Stone Connection przygotowała niezwykłą kolekcję ONYX ELITE, którą tworzy 20 półprzeźroczystych, olśniewających swymi barwami alabastrów. Zaurocz się blaskiem kamienia cenionego już w starożytności. Pokochaj elegancję i oryginalność.

Bywamy olśniewani urokiem obrazów, kwiatów, gór, ludzkich twarzy…

Tym razem swój blask odkrywają przed nami kamienie naturalne – alabastry.

Ich piękno z pewnością może zaprzeć dech w piersiach, szczególnie gdy w elegancki sposób wkomponowane zostają w przestrzeń naszych salonów, holi, sypialni i łazienek.

Kolekcja ONYX ELITE to właśnie alabastry kalcytowe, niezwykle dekoracyjne , spójne, drobnoziarniste, a przez to dające się pięknie polerować. Występują w barwach delikatnych i mocno nasyconych, od bieli, beży po brąz, fiolety i intensywne zielenie. Dzięki właściwościom przepuszczania światła oraz oryginalnym wstążkowym lub krystalicznym rysunkom kamienie te dodają wnętrzom tajemniczego blasku i magicznej aury luksusu.

foto

Wiele z alabastrów ma swój unikatowy wzór, który pozwala na tworzenie zupełnie zjawiskowych kompozycji. Duże bryły cięte są na cienkie płyty, a te odwracane do siebie licami, tworząc lustrzane odbicie siebie samych. Ten jakże prosty zabieg odkrywa przed nami kalejdoskop wrażeń, bo rysunek kamienia łączy się w sposób doskonały. Natura zdobi wnętrze niczym dzieło sztuki, a my możemy cieszyć się hipnotyzującym urokiem niepowtarzalności naszego wnętrza. Lustrzane alabastry, często efektownie podświetlane, stosowane są przede wszystkim jako okładziny ścienne, dekoracje kominków, przeszkleń i mebli.

W mineralogii onyks nazywany jest alabastrem. To bardziej prawidłowa nazwa dla określenia skał wapiennych o dużej zawartości kalcytu. Są one delikatniejsze i bogatsze kolorystycznie niż onyks właściwy, oznaczający czarno-biały kamień szlachetny. Alabastrom przypisywana jest również zdolność wzmacniania koncentracji przebywających w jego pobliżu osób, być może właśnie dlatego od wieków stosowane były jako materiały wykończeniowe w bibliotekach, bankach i świątyniach.

W kolekcji ONYX ELITE znajduje się 20 rodzajów alabastrów dostępnych w dużych płytach oraz gotowych już formatkach o wymiarach 457×457 mm lub 305×305 mm. Są to m.in.: Onyks Verde Chiaro, Onyks White Passion, Onyks Smeraldo, Onyks Tanzania, Onyks Wood i Onyks Ambra.

Źródło i zdjęcia: www.stoneconnection.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas