Designteka

wydarzenia

Karol Śliwka – artysta znaku

11.09.2009

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprezentuje najobszerniejszy jak dotąd przegląd twórczości projektowej Karola Śliwki – wybitnego grafika, autora licznych znaków firmowych, opakowań oraz plakatów.

sliwka

Na ekspozycji znajdą się znane i cenione projekty z dziedziny projektowania znaku, począwszy od pierwszych samodzielnych realizacji z początku lat 60-tych – m.in. znak dla Wydawnictwa Naukowo-Technicznego z 1962 roku – poprzez liczne, powszechnie rozpoznawalne do dziś projekty z lat 70-tych i 80-tych, m.in. dla PKO, Urody, Biblioteki Narodowej. Wybór ponad 150 znaków stanowi zaledwie trzecią część bogatego dorobku projektanta, którego

osiągnięcia z dziedziny projektowania graficznego stanowią dziś niezwykle ważną część historii polskiej grafiki użytkowej. Ekspozycję wzbogacą prezentowane po raz pierwszy szkice oraz projekty znaków.

Poza obszerną prezentacją znaków, na ekspozycji znajdą się również opakowania i plakaty, m.in. pierwszy zrealizowany projekt opakowania papierosów „Syrena” z 1958 roku, poprzez serię kosmetyków „Wars” z 1976 roku, oraz zestaw plakatów na olimpiadę w Moskwie z 1980 roku.

Wystawie towarzyszyć będzie jednodniowa konferencja poświęcona twórczości Karola Śliwki, oraz problemom związanym z współczesnymi zjawiskami z zakresu projektowania znaku oraz systemów identyfikacji wizualnej.

Kuratorem wystawy jest Michał Warda.

Źródło: www.zamekcieszyn.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas