Designteka

wydarzenia

Kartell w Poznaniu

20.10.2011

13 października w Poznaniu, przy al. Marcinkowskiego 21 został otwarty flagstore Kartell. Gościem honorowym wydarzenia był Federico Luti, syn założyciela firmy Kartell, który opowiedział o wartościach marki Kartell oraz dokonał premierowej prezentacji nowego krzesła „Audrey” zaprojektowanego przez Piero Lissoni.

Otwarcie salonu połączone było z inauguracją projektu „Kartell Architektura”, który jest realizowany wspólnie z Miastem Poznań i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Inicjatywa jest skierowana do młodych ludzi, którzy stoją na progu ukończenia studiów artystycznych i rozpoczynają pracę zawodową. Opiekunem programu „Kartell Architektura” jest prof. Bogumiła Jung, Dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Marka Kartell to wizytówka światowego designu. Produkty marki Kartell – krzesła, stoły, regały, lampy wykonane są głównie z tworzyw sztucznych. Cechuje je przezroczystość form oraz zastosowanie odważnych energetycznych kolorów. Włoska marka Kartell to 60 lat doświadczenia, prawie 96 krajów zajmujących się dystrybucją produktów, 32 nagrody w wielu kategoriach, współpraca ze znakomitymi projektantami.

Poznań może być dumny, że ma flagstore Kartell w swoim mieście!

www.kartellshop.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas