Designteka

dodatki

Kartooni

21.10.2011

Kartooni to innowacyjne przedsięwzięcie na polskim rynku.

Kartooni to kobiecy duet  miłośniczek współczesnego dizajnu, które zakochały się w tekturze. Jak mówią projektantki: „Mogłybyśmy napisać piękną opowieść o naszych studiach w Polsce, o naszych zagranicznych przygodach z robieniem mebli, o naszych dziecięcych zabawach kartonami. Ale to chyba nie ma większego znaczenia. Poznałyśmy się w Łodzi na studiach, potem nasze zawodowe drogi się rozeszły, aż któregoś dnia odkryłyśmy, że dobrze się uzupełniamy i fajnie by było pracować razem. Tak się zaczęło. I tak jest nam dobrze.”


Projektują i wykonują meble z tektury – oryginalne, lekkie i wytrzymałe, a także w 100% ekologiczne. Używają do produkcji wyłącznie naturalnych materiałów oraz  naturalnych talentów.

Tekturowe meble mają więcej zalet niż może się wydawać.

Dla kogo są meble Kartooni?

Dla dzieci

Są lekkie, kolorowe, a przy tym odporne na dziecięce szaleństwa. Z tektury robią komody, skrzynie na zabawki, pufy i bezpieczne zabawki. Potrzebna jest nowa pralka, telewizor, zegar? Można zrobić całe dziecięce wyposażenie mieszkania.

Dla dorosłych

Nie ma dla nich specjalnych ograniczeń (no może poza wielkością arkusza, który ma 100 na 200 cm). Projektantki lubią niekonwencjonalne rozwiązania, odważne kolory, zabawne cytaty. Wykonują komody, regały, szafki nocne, półki na płyty CD/DVD/winyle, biurka, stoliki kawowe.

Meble biurowe

Tektura pozwala dodać dużą dawkę indywidualizmu sklepowym wnętrzom, dlatego lady, regały, moduły z kartonu są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w nowoczesnych sklepach i biurach. Nie wspominając o ekologicznym wymiarze takich rozwiązań.

Pomysły na targi

Produkty Kartooni można coraz częściej spotkać na stoiskach targowych, gdzie nadają wyjątkowego charakteru promowanym produktom i podkreślają ich ekologiczny charakter.

KONTAKT Z KARTOONI

kartooni.poland@gmail.com

Joanna Lorenz: +48 791 566 442 (zamówienia, warsztaty)

Agata Klinger: +48 604 460 262 (blog, promocja, współpraca)

Pracownia Kartooni mieści w centrum Poznania.

Więcej informacji na stronie www.kartooni.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas