Designteka

wydarzenia

Kids Design Space

07.12.2016

KIDS DESIGN SPACE – zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny!Porozmawiajmy o dzieciach! Fundacja Open Mind oraz CRZ Krzywy Komin zapraszają na „Rozmowy Przy Drugim Śniadaniu”, które towarzyszyć będą interaktywnej wystawie (nie tylko dla dzieci) podsumowującej 3. edycję projektu KIDS DESIGN SPACE – Dzieci Projektują Przestrzeń. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Was przepyszne śniadanie oraz niezwykle aromatyczną kawę.

Tematem przewodnim będzie ,,KULTURA, KREATYWNOŚĆ, EDUKACJA – czyli przyszłość dzieci i młodzieży”. Do udziału w rozmowie zapraszamy rodziców, opiekunów, dziadków, nauczycieli, wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, pomysłami na temat edukacji kreatywnej dzieci i młodzieży.

Moderatorem dyskusji będzie Małgorzata Pawlak-Kubasek – psycholożka społeczna. Udział w rozmowie wezmą m.in. projektanci Marta Niemywska – Grynasz i Dawid Grynasz z Grynasz Studio; Kabo & Pydo z Katarzyną Borkowską i Tomaszem Pydo; Kalina Bańka; Karina Marusińska, Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka – Olejnik, Zuzanna Góra z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej; Miśkiewicz Design For Kids z Magdaleną Ostrowską – Miśkiewicz – pedagog i projektant wnętrz.

Debata będzie poświęcona czterem głównym zagadnieniom:

1. Rola projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” w wychowaniu i edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

2. Jak zaangażowanie dzieci w proces projektowy wpływa na jego finalny efekt?

3. Współczesny system szkolnictwa a kreatywne dorastanie.

4. W jaki sposób tworzyć pozaszkolne projekty edukacyjne, aby umożliwić dzieciom warunki do kreatywnego rozwoju?

Rozmowa odbędzie się w rodzinnej atmosferze drugiego śniadania, wśród zapachu aromatycznej kawy. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy zamykamy w dniu 9 grudnia. Uprzedzamy też, że menu pozostaje naszą słodką tajemnicą – ale na pewno porządnie rozgrzejemy Was w te grudniowe południe!

O godz. 16.00 dużych i małych odbiorców sztuki i designu zapraszamy na wernisaż wystawy Kids Design Space, na który Fundacja OPEN MIND zaprasza wspólnie z gośćmi specjalnymi. Na wystawie w „dżungli projektów”, pełnej form, kolorów, tropikalnych roślin i zwierząt, jeśli uważnie się przyjrzycie odkryjecie odpowiedź na pytanie „Ile twarzy ma Design?” i przekonacie się, że design jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny oraz funkcjonalny.

Program oraz link do zapisów znajdziecie na www.kidsdesignspace.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas