Designteka

wydarzenia

KIDS LOVE DESIGN

14.03.2014

III edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN to prezentacja działań z zakresu designu, kierowana do najmłodszych odbiorców sztuki, której towarzyszy hasło „Dla dzieci o designie dorosłych. Dorośli o designie dla dzieci”. Tym razem głównym tematem jest pop-art. Działania festiwalowe kolejno odkrywają to, jak pop-art wpłynął i znalazł swoje odzwierciedlenie w designie.

III edycja to także kontynuacja działań społecznych, ujętych w zdaniu: „Design dla dzieci, znaczy design w służbie dzieciom”. Przed nami kolejna odsłona projektu, który zwraca uwagę na aspekt społeczny i pokazuje jak mądrze wykorzystany design potrafi odmienić jakość życia młodych ludzi.

Niezmiennie, celem jest uzmysłowienie młodym uczestnikom festiwalu, że każdy przedmiot, który ich otacza, został kiedyś zaprojektowany. Z drugiej strony, celem jest uzmysłowienie projektantom potrzeb i oczekiwań małego odbiorcy w stosunku do projektowanych rzeczy.

W trakcie III edycji KIDS LOVE DESIGN zaprezentowane zostaną prace artystów z Polski i zagranicy. Będą to m. in. prace współczesnych projektantów oraz eksponaty nawiązujące do nurtu pop-art. Zaprezentowane zostaną także dzieła polskich ilustratorów, które ukazały się w wydanych w XX wieku książkach dla dzieci. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec. Nie zabraknie okazji do wspólnych spotkań i rozmów, zarówno w trakcie licznych warsztatów z zakresu pop-artu i service designu, jak i w trakcie panelu dyskusyjnego, w którym udział wezmą Maria Dziewolska i Dawid Wiener.

III edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN odbywa się wiosną 2014 roku. To między innymi prezentacja „popularnego” w sztuce kierunku, ujętego w kontekście do tej pory niespotykanym. O pop-arcie dla dzieci opowiedzą eksperci, artyści i kuratorzy. Działania festiwalowe odbywają się w miastach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii.

KARTA ZGŁOSZENIOWA KONKURS PARA MIESZANA

REGULAMIN KONKURSU

Więcej na:

http://dsgnfestival.com

http://blog.dsgnfestival.com

www.facebook.com/dsgnfestival.kidslovedesign

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas