Designteka

wydarzenia

KIDS LOVE DESIGN

17.02.2012

Kids Love Design, festiwal designu adresowanego do dzieci, odbędzie się w dniach 9-18 marca 2012 roku jednocześnie w Szczecinie i w Berlinie.

Design Festival 2012 – Edycja dziecięca to pierwszy festiwal designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszy festiwal w Polsce przybliżający tę tematykę dzieciom. Organizatorzy stawiają sobie za cel oswoić uczestników festiwalu z pojęciem designu. W tym celu stworzą przestrzeń do wspólnego doświadczania tego, czym design jest. Na festiwal zostaną sprowadzone eksponaty współczesnej sztuki użytkowej, plakaty i ilustracje artystów pochodzących z Polski i zagranicy. Będzie także stworzona przestrzeń dla instalacji artystycznej i videoperformensu. Wystawom będą towarzyszyły spotkania autorskie oraz dyskusje, podzielone na dwie części: pierwsza kierowana do dzieci, druga – do dorosłych. Co ważniejsze, organizatorzy zaprosili do udziału w warsztatach najbardziej znanych w Polsce specjalistów w dziedzinie designu dla dzieci. Odpowiadając na potrzeby najmłodszych uczestników powierzchnia wystawiennicza zostanie przygotowana w taki sposób, aby dzieci mogły obserwować ekspozycję ze swojego poziomu. Wychodząc z założenia, że człowiek uczy się przez zabawę, organizatorzy zapraszają na projekcje dwóch filmów: „Czarnoksiężnik z krainy OZ” (b/o) oraz „Pepperminta” (jest to jedyny punkt programu, kierowany tylko dla dorosłych). Te dwa filmy odwołują się do naszego wewnętrznego Dziecka i przekazują uniwersalne wartości, o których często jako dorośli zdążyliśmy już zapomnieć.

Co nas czeka?

W trakcie Design Festival 2012 – edycja dziecięca zaprezentowane zostaną prace artystów z Polski i zagranicy. Będą to między innymi:

  • projekty i realizacje angielskiego duetu Tado, współpracującego między innymi z uznaną na świecie marką Gola;
  • projekty, realizacje oraz plakaty brazylijskiego artysty Gastona Caby;
  • ilustracje Daniela i Aleksandry Mizielińskich (Hipopotam Studio) wraz z eksponatami światowego designu;
  • prace polskich ilustratorów, takich jak: Katarzyna Bogucka, Agata Dudek, Marta Ignerska, Aleksandra Woldańska, Marianna Oklejak, Robert Romanowicz, Katarzyna Księżopolska, Agata Juszczak;
  • pierwszy film w technikolorze z 1939 roku „Czarnoksiężnik z krainy OZ” w reż. Victora Fleminga;
  • pełnometrażowy debiut jednej z najsłynniejszych na świecie artystek video, Szwajcarki Pipilotti Rist – „Pepperminta” (2009 r.).

Ponadto, osobne wystawy poświęcone będą:

  • ilustratorowi Bohdanowi Butence;
  • ilustracjom Katarzyny Boguckiej z książki M.O.D.A.

Więcej na dsgnfestival.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas