Designteka

dodatki

KLUDI – dążenie do perfekcji

04.02.2011

Początki marki KLUDI sięgają 1926 r., kiedy to Franz Scheffer w niemieckim mieście Menden założył niewielką rodzinną firmę. Od tej chwili minęło ponad 80 lat – w tym czasie unowocześniono technologię produkcji, zmieniła się estetyka wyrobów i strategie marketingowe. KLUDI przekształciło się w prawdziwie europejskie przedsiębiorstwo, które dziś zatrudnia ponad 1000 pracowników i posiada pięć fabryk w różnych krajach. Poza dwoma zakładami w Niemczech – w tym centrali w Menden – produkcja odbywa się w Austrii, Polsce i na Węgrzech. Jedna rzecz jest niezmienna: celem i ambicją firmy wciąż jest wytwarzanie estetycznej i niezawodnej armatury, która znajdzie zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach komercyjnych. Przedsiębiorstwo szczyci się tym, że od momentu powstania nie zmieniło profilu swojej działalności. Obecnie nie tylko projektuje i produkuje baterie łazienkowe, kuchenne, kliniczne oraz systemy natryskowe, ale także angażuje się prestiżowe projekty partnerskie z innymi markami, takie jak JOOP! Bathroom, Swarovski Bathroom czy Esprit home bath concept.

Produkty KLUDI to synteza perfekcyjnego, wciąż częściowo ręcznego wykonania, niezwykłej funkcjonalności i atrakcyjnego wzornictwa. Pierwszorzędne materiały oraz identyczne standardy produkcji stanowią o stałej wysokiej jakości wszystkich komponentów i wyrobów gotowych. Poza tym reprezentują one innowacyjne rozwiązania w zakresie stylistyki, techniki i komfortu obsługi. Dzięki tym właśnie kompetencjom KLUDI wciąż wyznacza nowe standardy.

Design KLUDI odzwierciedla aktualne tendencje w wystroju wnętrz, jednocześnie wychodząc naprzeciw upodobaniom klientów. Firma nie ustaje w poszukiwaniach świeżych pomysłów w zakresie stylistyki, czerpiąc inspirację z rozmaitych źródeł – otaczającej nas przyrody, różnych kultur lub uporządkowanego świata geometrii. Dzięki temu oferuje armaturę, która znakomicie odnajdzie się w łazienkach i kuchniach w każdym stylu – czy będzie to stylowe retro, rustykalna prostota, ekstrawagancki przepych czy też powściągliwy minimalizm.

KLUDI oferuje swoim klientom wyroby i usługi o niezmiennie najwyższej jakości, która jest nierozerwalnie związana z jakością produkcji w przedsiębiorstwie. Firma ciągle inwestuje w ochronę środowiska poprzez udoskonalanie technologii produkcji: zmniejszanie emisji substancji szkodliwych do środowiska, optymalizację recyklingu i procesów galwanicznych. Firma przykłada dużą wagę do zagadnień ekologicznych, co przejawia się również w produktach i konkretnych rozwiązaniach w nich zastosowanych. Baterie termostatyczne, armatura wyposażona w ogranicznik wody czy specjalne perlatory napowietrzające strumień, jak najnowszy s-pointer eco – wszystkie one pozwalają zredukować zużycie wody, która w wielu regionach świata jest dziś dobrem deficytowym. O tym, że KLUDI wspiera inicjatywy proekologiczne, może świadczyć także fakt, że jest partnerem szeroko zakrojonej w Niemczech kampanii „Blue Responsibility”, propagującej odpowiedzialne gospodarowanie wodą.

Oddział w Polsce został założony w maju 1992 r. Początkowo zajmował się tylko działalnością handlową. W październiku 1996 r. uruchomiono dodatkowo zakład produkcyjny w Opolu, który zajmuje się obróbką plastyczną mosiądzu na gorąco, obróbką skrawaniem, szlifowaniem i montażem baterii. Obecnie firma zatrudnia ponad 100 osób. Kludi Armaturen Sp. z o.o. stanowi część międzynarodowej grupy firm, która posiadając własne zakłady produkcyjne w Europie oraz sieć dystrybucyjną na całym świecie, stara się sprostać wymaganiom globalnego rynku.

Więcej na www.kludi.com

Źródło i zdjęcia: www.profundo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas