Designteka

wnętrza

Kolekcja Leaf nagrodzona

25.10.2016

Krzesło i taboret barowy Leaf zdobyły nagrodę German Design.W tym roku, nowa kolekcja firmy TON pod nazwą Leaf zdobyła uznanie w konkursie German Design Award 2017. Krzesło i taboret barowy zaprojektowane przez włoskie studio E-GGS, zdobyły tytuł Zwycięzcy.

„Podczas projektowania poszukiwaliśmy produktu lekkiego, racjonalnego, ale również pasującego do linii TON i związanego z naturą. Racjonalny dla nas produkt, to taki, który jest odpowiednio zbalansowany pomiędzy inspiracją a aktualnym procesem produkcyjnym,” powiedziała Gaia Giotti z designerskiego duetu E-GGS. Z tego powodu kolekcja Leaf zawiera wiele elementów podyktowanych procesem produkcyjnym, jak choćby gięte siedzisko krzesła i taboretu, to ten sam element. „Jakkolwiek, ten element nie jest używany w ten sam sposób w różnych modelach, możemy nim grać używając go w różnych pozycjach. Sądzimy, że również ten aspekt doceniło jury konkursu” podsumowała wybór Gaia Giotti.

Kolekcja Leaf odzwierciedla wygląd drzewa – solidna podstawa zwieńczona delikatnymi liśćmi. Ta idea została zastosowana w krzesłach i taboretach, których podstawy wykonane z litego drewna wieńczą optycznie lekkie siedziska, wykonane z drewna gięto-klejonego. Nie tylko właściwości fizyczne drzew odnajdziemy w tych modelach, również ich kształty. „Szczególnie liście, ten motyw odnajdziemy w poprzecznych mocowaniach oparć” wyjaśniła Gaia Giotti.

Podczas modelowania tej kolekcji, poświęciliśmy wiele uwagi ergonomii i wytrzymałości mechanicznej konstrukcji. Krzesło wytrzymuje testy obciążenia stu trzydziestoma kilogramami, podczas około pół miliona symulowanych cykli siadania. Dlatego kolekcja Leaf znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach publicznych, jak i prywatnych.

Zapraszamy na https://www.ton.eu/pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas