Designteka

wnętrza

Komoda Tectonic

11.06.2013

W ofercie meblowej marki BIXBIT wyróżnia się szczególnie jeden mebel – funkcjonalna i oryginalna w formie komoda Tectonic.

Twórca mebla, projektant Kuba Blimel tak mówi o swoim projekcie:

Tectonic w zasadzie miał być konsolą. Można założyć, że skończyło się na komodzie, choć pewne cechy stylistyczne jak i funkcjonalne konsoli w dalszym ciągu posiada. Pewnie ta hybrydowość sprawia, że wyróżnia się na tle innych mebli.

Projektowanie zacząłem od przewrotu – stelaż mebla znajduje się nad korpusem a nie pod nim jak to zwykle ma miejsce w przypadku komód. Przestrzeń użytkowa to połączenie szczerości i prostoty formy z fascynacją naturą – w szczególności ruchami tektonicznymi, którym mebel zawdzięcza swoją nazwę. Zainspirowane ich wynikiem szczeliny – przestrzenie negatywne (czyli de facto miejsca w których mebla nie ma) są szczególnie ważne w kreowaniu jego ostatecznej formy. Komoda mimo swych gabarytów wygląda lekko i dynamicznie – jakby właśnie tu, przed chwilą wypiętrzyła się i pękła.

Zrezygnowałem z gładkiego blatu na rzecz przebijających się przez niego form – mają one swoją przebiegłą funkcjonalność – poza widoczną białą niecką (klucze, telefon, tablet) skrywają również dwa schowki – w zależności od przeznaczenia mebla – na rękawiczki , laptopa, kolekcję zegarków lub cokolwiek innego.

Tectonic nie ma precyzyjnie określonego przeznaczenia – i wydaje mi się, że akurat temu meblowi z tym do twarzy.

Może być szafką na buty w korytarzu, albo grać główną rolę w salonie. Sprawdzi się zarówno pod ścianą jak i postawiony „wolno”.’

Wykorzystanie litego drewna dla stelaża i tekstylnego laminatu dla korpusów jest logiczną kontynuacją naturalnego „pochodzenia” mebla.

Komoda Tectonic ma wymiary 134 cm szer. x 90 cm wys. x 44 cm gł. Dostępna jest w sklep.bixbit.pl w cenie 2587 zł. Występuje w 2 kolorach, jaśniejszym i ciemniejszym laminacie o strukturze tekstylnej, w połączeniu z drewnianym (bukowym lub dębowym) stelażem.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas