Designteka

wydarzenia

Konkurs „SPA-ART” nabiera rozpędu!

17.11.2009

Jeszcze do 22 grudnia 2009 roku można zgłaszać swój udział w konkursie projektowym „SPA-ART” 09/10 – „2 w 1?”.

Konkurs, w którym zadaniem jest stworzenie projektu łączącego funkcje wanny i kabiny prysznicowej, wzbudził duże zainteresowanie młodych dizajnerów – do tej pory zgłoszenia do niego nadesłało aż 134 projektantów i zespołów projektowych!

spa

„SPA-ART” to konkurs z tradycjami, odbywający się corocznie od 2001 roku. Jego uczestnicy mierzą się z ambitnym zadaniem zaprojektowania obiektu nowatorskiego, odkrywczego, a zarazem funkcjonalnego. Cel konkursu to postawienie przed młodymi projektantami wyzwania, jakim jest stworzenie funkcjonalnych rozwiązań domowego spa, dostosowanego także do najmniejszych powierzchni łazienkowych.

„SPA-ART” pozostaje konkursem dla najlepszych, ponieważ – jak przyznają sami organizatorzy – stawiane przed uczestnikami zadania mają być zarówno wyzwaniem dla młodych projektantów, jak i okazją dla nich, by doświadczyć pracy z tematem rynkowym, dopasowanym do oczekiwań najbardziej wymagającej grupy – konsumentów.

W tegorocznej edycji organizatorzy proponują uczestnikom kolejne podejście do tematu domowego spa, tym razem poprzez stworzenie projektu łączącego funkcje wanny i kabiny prysznicowej.

W jury konkursowym znalazły się znane osoby ze świata projektowania – prof. Czesława Frejlich, dr hab. Krystyna Laskowska, dr Andrzej Sobaś oraz 2 osoby ze strony organizatora konkursu – firmy POOLSPA.

Konkurs „SPA-ART” ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów kierunków projektowych. Mogą w nim brać udział również absolwenci i młodzi projektanci do 35. roku życia. Na zwycięzcę oraz osoby wyróżnione czekają nagrody pieniężne oraz zaprezentowanie ich sylwetek wraz z wykonanymi projektami na łamach mediów, które objęły konkurs swoim patronatem. Udział w konkursie może być nie tylko okazją do przygotowania profesjonalnego i ciekawego projektu, ale także sposobem na realizację pracy semestralnej. Zachęcają do tego organizatorzy aktualnej edycji konkursu „SPA-ART”, którym zależy na tym, aby stał się on elementem kanonu uczelnianego w szkołach projektowych.

Obecnie aż 134 projektantów i zespołów projektowych z uczelni w całej Polsce zadeklarowało chęć zmierzenia się z tym zadaniem. Na kolejne zgłoszenia organizatorzy czekają do nieprzekraczalnej daty 22 grudnia 2009 roku. Dodatkowo reprezentacje uczelni, których studenci najaktywniej włączą się do konkursu, zostaną zaproszone przez ROCA Polska do odwiedzin w polskiej fabryce firmy i do zapoznania się ze stosowanymi procesami technologicznymi – co może okazać się bardzo przydatne w czasie wykonywania zadania konkursowego.

Więcej informacji o konkursie i procedurach zgłoszenia można znaleźć na stronie www.spa-art.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas