Designteka

wydarzenia

Konkurs „Zaprojektuj Dobrą Rzecz”

06.07.2012

Konkurs „Zaprojektuj Dobrą Rzecz” rozstrzygnięty!

Znamy już zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”. Twórcą najciekawszego projektu przeznaczonego dla marki WellDone jest Aleksandra Michałowska, a wyróżnienia otrzymali Artur Grab i Marcin Rogacki.

Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy, a zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu produktu dla marki WellDone, pierwszej polskiej marki łączącej design z ekonomią społeczną. Na konkurs napłynęło ponad 60 prac. Jury konkursowe w składzie: prof. Michał Stefanowski – ASP w Warszawie (przewodniczący jury), prof. Wojciech Małolepszy – ASP w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, Wojciech Surzycki – wiceprezes Fundacji „Być Razem”, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Jadwiga Husarska-Chmielarz – dyrektor artystyczny Paged Meble, Wanda Modzelewska – Profundo PR, Laura Majboroda-Andrukiewicz – manager marki WellDone podczas spotkania, które odbyło się 25 czerwca 2012 r. przeanalizowało kilkadziesiąt nadesłanych na konkurs prac i spośród nich wyłoniło laureata konkursu oraz dwóch uczestników nagrodzonych wyróżnieniami.

Autorką zwycięskiego projektu, zatytułowanego „Podkładowca czyli Owca na Wypasie” jest Aleksandra Michałowska. W ocenie jurorów jej praca spełniła wszystkie konkursowe kryteria: jest oryginalna, prosta technologicznie i możliwa do wytworzenia w warunkach przedsiębiorstwa społecznego, ekologiczna, funkcjonalna. Bardzo dobrze wpisuje się w gamę dotychczasowych produktów WellDone. Ponadto jest dowcipna, sympatyczna, wzbudza pozytywne emocje, może być ciekawym, zabawnym prezentem.

Pierwsze z wyróżnień otrzymał Artur Grab. Jego „Well Dan Yell” według jury wyróżnia się syntetyczną formą, dobrze spełniającą zaproponowaną przez projektanta rolę i ma potencjał by zostać produktem rynkowym. Drugi wyróżniony uczestnik to Marcin Rogacki. Zaprojektowany przez niego „Świecznik o wielu twarzach” to oryginalny pomysł na produkt o charakterze modułowym, który poprzez zmianę jednego elementu można dopasować do różnych sytuacji i potrzeb różnych użytkowników.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 lipca o godz. 17.30 podczas festiwalu Gdynia Design Days w Terminalu na Skwerze Kościuszki. Również podczas festiwalu będą prezentowane najciekawsze projekty zgłoszone na konkurs – będzie to miało miejsce w kontenerze festiwalowym WellDone.

Fundatorami nagrody głównej w konkursie są Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” i Miasto Cieszyn, fundatorem nagrody rzeczowej jest Paged Meble.

Więcej informacji o marce WellDone można znaleźć na stronie www.welldone.co (strona jest połączona ze sklepem internetowym) i na profilu Facebook marki.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas