Designteka

wydarzenia

Konkurs Casio Grand Design

01.12.2016

CASIO GRAND DESIGN: zaprojektuj ławę, wygraj 5 000 zł!

Marka CASIO ogłasza konkurs CASIO GRAND DESIGN skierowany do architektów wnętrz, designerów produktu i studentów kierunków artystycznych. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu ławy do nowoczesnego pianina CASIO Celviano Grand Hybrid.

Celviano Grand Hybrid jest nowym instrumentem CASIO. Łączy unikalne brzmienie instrumentu akustycznego z wygodą pianina cyfrowego, jakiej oczekują współcześni użytkownicy. Zadaniem dla uczestników konkursu CASIO GRAND DESIGN jest zaprojektowanie ławy korespondującej z sylwetką tego pianina. Chodzi o stworzenie mebla, który dopełni instrument, będzie spójny z jego charakterem, a przy tym będzie reprezentował oryginalne wzornictwo. Projekt musi również uwzględniać aspekt funkcjonalny, ponieważ muzycy spędzają przy instrumencie wiele godzin. Zwycięzca konkursu otrzyma honorarium w wysokości 5 tysięcy złotych, a na podstawie jego projektu zostanie wykonany prototyp weryfikujący możliwości szerszej produkcji ławy. Etap zbierania zgłoszeń konkursowych potrwa do 28.02.2017r. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.casiogranddesign.pl.

„Celviano Grand Hybrid jest naszym powodem do dumy” — mówi Magdalena Piotrowska, brand manager marki CASIO w Polsce. „Jest nie tylko kunsztownym wynalazkiem technologicznym, ale również propozycją wysmakowanej estetyki. Naszą misją jest przywrócenie instrumentów na salony, powrót do fantastycznej tradycji czynienia z nich centrum domowego ogniska. Mamy przy tym świadomość, że w XXI wieku perfekcyjny dźwięk instrumentów musi iść w parze z wygodą ich użytkowania oraz z piękną oprawą. Wierzę, że konkurs CASIO GRAND DESIGN przyczyni się do popularyzacji pianin w polskich domach. Ogromnie się cieszę, że w to przedsięwzięcie zechcieli się zaangażować znakomici eksperci, którzy zasiadać będą w jury konkursowym: Anna Apps (red. nacz. “VILLA”), Magdalena Kazimierczuk (dziennikarka magazynu “Dobre Wnętrze”), Waldemar Malicki (pianista), Dominika J. Rostocka (architekt i designer), Iwo Zmyślony (krytyk i teoretyk designu, wykładowca poznańskiej School of Forms).”

Pianino Celviano Grand Hybrid powstało w wyniku wyjątkowej współpracy CASIO z producentem najwyższej klasy fortepianów — marką C. Bechstein. Elegancka, czarna, wykończona złotymi detalami bryła Celviano Grand Hybrid została zainspirowana największym dziełem C. Bechstein — koncertowym modelem D282. Nowe pianino hybrydowe przebojem wchodzi na rynek, zyskując najwyższe noty nie tylko cenionych pianistów, muzyków czy nawet stroicieli koncertowych fortepianów, ale również od miłośników i ekspertów designu. Tej jesieni Casio GP-500 otrzymało nominację w konkursach Design dla Konesera oraz Dobry Design 2017.

Więcej informacji: www.casiogranddesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas