Designteka

wydarzenia

Konkurs PORTA BY ME

22.01.2016

Konkurs PORTA BY ME 2016 już za półmetkiem.

21 stycznia 2016 r. – Zbliża się końcowy termin nadsyłania prac do II edycji konkursu PORTA BY ME. W tym roku uczestnicy muszą zmierzyć się z wyzwaniem zaprojektowania drzwi dla indywidualnego odbiorcy przy uwzględnieniu odmienności i podobieństw w kontekście płci. Właśnie taka koncepcja przyświeca hasłu „Ona i On”, które zaproponowała Porta KMI Poland. A jest o co walczyć, bo łączna pula nagród w konkursie to 15 000 zł. Projekty można zgłaszać do 5 lutego.

Organizatorzy otrzymali już pierwsze prace konkursowe młodych designerów. Jury konkursu doceni przede wszystkim przełamywanie utartych schematów i nowe spojrzenie na projektowanie, przenoszące punkt ciężkości z przestrzeni na punkt widzenia potencjalnego użytkownika.

- O tegorocznym temacie konkursu myślę w kategoriach bardzo różnych interpretacji. Może to stanowić pewnego rodzaju utrudnienie przy ocenie rozwiązań projektowych. Podejrzewam, że temat konkursu dla uczestników jest pewnego rodzaju zagadką, która będzie bardzo indywidualnie rozwiązana. Dlatego też z niecierpliwością czekam na pierwszą weryfikację nadesłanych prac – mówi Marek Owsian, przewodniczący Jury i dodaje – Tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy warto wziąć udział w konkursie, szczerze namawiam do podjęcia szybkiej decyzji. Uczestnictwo w takich konkursach umożliwia zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych, a tym samym pozwala lepiej odnaleźć się na profesjonalnym rynku pracy.

Tę opinię potwierdzają słowa Grzegorza Klimka, zeszłorocznego zwycięzcy konkursu PORTA BY ME – Przede wszystkim liczy się pomysł, dzięki czemu tak naprawdę każdy może wygrać konkurs. A nawet jeśli się nie wygrywa, to zdobywa się doświadczenie. Najważniejsze jest to, aby próbować, pracować nad swoimi możliwościami, uczyć się i doskonalić umiejętności. Wygrana w konkursie PORTA BY ME zmotywowała mnie do działania i dała zastrzyk gotówki, który mogłem zainwestować we własną działalność. Dodatkowo, takie wyróżnienie zwiększa szanse projektanta na znalezienie pracy w środowisku designerów i architektów.

Projekty można zgłaszać do 5 lutego 2016 r. Finałowe rozstrzygnięcie konkursu PORTA BY ME odbędzie się już 8 marca 2016 r. w ramach wydarzenia arenaDesign w Poznaniu.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na dedykowanym serwisie https://portabyme.pl/ oraz fanpage’u https://www.facebook.com/PortabyMe/?fref=ts

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas