Designteka

wydarzenia

Konkurs SPA-ART

29.08.2009

Już 15 września rusza oficjalnie konkurs „SPA-ART” 09/10 – „2 w 1?” dla młodych dizajnerów. Na projektantów czeka zadanie stworzenia projektu obiektu łączącego funkcje wanny i kabiny prysznicowej. Udział w konkursie „SPA-ART” jest dla nich okazją, by zmierzyć się z tematem produktu, pokazać swój warsztat i zacząć wyrabiać sobie nazwisko w branży.

spa

„SPA-ART” to odpowiedź na potrzeby rodzimego rynku Wellness & SPA, a jednocześnie próba zainteresowania środowiska projektowego wyzwaniem, jakie niesie ze sobą stworzenie rozwiązań domowego spa, dostosowanego także do tych najmniejszych powierzchni łazienkowych. Dlatego też tegoroczna edycja konkursu „SPA-ART” 09/10 „2 w 1?” stawia przed młodymi dizajnerami zadanie stworzenia projektu obiektu łączącego w sobie funkcje wanny i kabiny prysznicowej. Cel tych działań jest dwojaki – oprócz promowania polskiego wzornictwa, jest nim także stworzenie elementu wyposażenia łazienki, który będzie nie tylko funkcjonalny i ciekawy, ale zaproponuje również nowatorskie rozwiązania dedykowane użytkownikowi indywidualnemu. Jest to ćwiczenie dla ambitnych i okazja dla nich, by doświadczyć pracy z tematem rynkowym, dopasowanym do oczekiwań konsumentów.

Konkurs „SPA-ART” to wydarzenie cykliczne, organizowane nieprzerwanie od 2001 roku, które wpisało się już w kalendarz konkursów wzorniczych adresowanych do młodych dizajnerów. W tegorocznym jury konkursowym znalazły się znane osoby ze świata projektowania – prof. Czesława Frejlich, dr hab. Krystyna Laskowska, dr Andrzej Sobaś oraz 2 osoby ze strony organizatora konkursu – POOLSPA.

„SPA-ART” ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów kierunków projektowych. Mogą w nim brać również udział absolwenci i młodzi projektanci do 35 roku życia. Na zwycięzcę oraz osoby wyróżnione czekają nagrody pieniężne oraz zaprezentowanie ich sylwetek wraz z wykonanymi projektami na łamach mediów, które objęły konkurs swoim patronatem. Udział w konkursie może być nie tylko okazją do przygotowania dodatkowego projektu, ale także sposobem na realizację pracy semestralnej. Zachęcają do tego organizatorzy aktualnej edycji „SPA-ART”, którym zależy na tym, aby konkurs stał się elementem kanonu uczelnianego w szkołach projektowych.

Warunkiem udziału w konkursie jest kompletne wypełnienie i wysłanie pocztą w terminie do 22 grudnia 2009 roku formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.spa-art.pl lub w siedzibie Biura Konkursu oraz prezentacja projektu, zgodna z zapisami regulaminu. Indywidualny uczestnik lub zespół projektowy może nadesłać maksymalnie 3 projekty.

Organizatorem konkursu jest marka POOLSPA firmy ROCA Polska. Koncern ROCA za swoją misję uważa wspieranie i promowanie dobrego wzornictwa, co realizuje m.in. współpracując na skalę globalną przy tworzeniu swoich produktów z najlepszymi dizajnerami, takimi jak: Moneo, Chipperfield, Herzog & de Meuron, Gaspar, Benedito, Giugiaro oraz Schmidt & Lackner, a także organizując prestiżowe, międzynarodowe konkursy dla młodych projektantów (Jump the Gap). ROCA Polska wspiera polską branżę projektową poprzez zaangażowanie w projekty kierowane do młodych projektantów i studentów – takie jak konkurs „SPA-ART” oraz „Projekt Dizajn”, czyli coroczny cykl spotkań dedykowanych architektom, dizajnerom, projektantom wnętrz, a także studentom kierunków artystycznych.

Patronami konkursu zostali: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych oraz takie media, jak: „Architektura & Biznes”, „Łazienka”, „2+3D”, rzeczy.net, muratorplus.pl i studentnews.pl.

spaorganizator

Źródło i zdjęcia: www.poolspa.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas