Designteka

wydarzenia

kontury. targi sztuki użytkowej

22.11.2016

Design powraca na Dworzec Świebodzki.

W sobotę 26 listopada w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja targów sztuki użytkowej kontury. Na odwiedzających czekać będzie 45 stoisk, a na nich różnorodna oferta dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych przedmiotów od polskich twórców.

Podczas targów odwiedzający będą mogli zakupić przedmioty sztuki użytkowej i artykuły wyposażenia wnętrz: meble, oświetlenie, artykuły dekoracyjne oraz rękodzieło i dodatki. Jesienne kontury. to znakomita okazja na znalezienie oryginalnych prezentów oraz wnętrzarskich inspiracji.

Na stoiskach w dzień targowy

Wśród wystawców spotkamy wrocławską pracownię Studio Minimal, prowadzoną przez absolwentów tutejszej Akademii Sztuk Pięknych. Poprzez projektowane meble wyrażają swoją wizję minimalizmu i ciekawości do świata natury. Specjalizują się w stolikach nocnych i kawowych wykonywanych z plastrów drewna. Dwukrotnie zdobyli wyróżnienie na wystawie Marki Dolnośląskie na Łódź Design Festival.

Na stoisku nr 11 czekają Arterie Wnętrz, czyli oryginalne wzornictwo, funkcjonalność i solidne wykonanie. Idealna propozycja dla miłośników ikon designu, ceniących sobie bogatą historię przedmiotów. W ich ofercie znajdziemy meble, oświetlenie, dekoracje, szkło i ceramikę.

Na konturach. kolejny raz będziecie mogli spotkać manufakturę HUGBAG. W lokalnej pracowni tworzą rzeczy funkcjonalne i piękne zarazem. Każdy przedmiot cechuje prosta forma, która została stworzona z myślą o konkretnym przeznaczeniu, przy użyciu szlachetnych surowców i z dbałością o każdy detal.

Debiuty

Na konturach. nie zabraknie młodych projektantów i twórców, którzy zadebiutują we Wrocławiu. Wśród nich Szyszka Design, czyli meble z litego drewna, własnoręcznie wykonywane w niewielkim warsztacie.

Ze stolicy do Wrocławia przyjadą kubki MAMSAM. Na pierwszy rzut oka kojarzą się z estetyką PRL-u, ale były inspirowane niemieckim designem z lat 60. Kubki MAMSAM to podręczna galeria polskiego wzornictwa graficznego i nośnik komentarzy do współczesności. Dużą atrakcją na stoisku będą siatkowe krzesła wg projektu Henryka Sztaby z 1968 roku.

Warto też zwrócić uwagę na Kreskę, ilustratorkę, miłośniczkę minimalizmu, której plakaty pokochają miłośnicy loftów i stylu skandynawskiego.

Odwiedzając Dworzec Świebodzki czeka na was dobry design od polskich twórców i okazja do spędzenia czasu w przestrzeni generującej niepowtarzalny klimat.

Więcej informacji na:

www.facebook.com/targikontury

Wrocław, Dworzec Świebodzki, plac Orląt Lwowskich 1

Sobota, 26 listopada w godzinach 11.00-19.00

Wstęp: bezpłatny

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas