Designteka

wydarzenia

Kreacja-Innowacja-Design

18.06.2012

Kielecki Park Technologiczny na Targach Designu w Berlinie!

Inspirujący klimat międzynarodowego festiwalu designu DMY Berlin 2012 na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu zorganizowanego przez Kielecki Park Technologiczny. Targi DMY (International Platform for Architecture Interior & Product Design) dają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w świecie wzornictwa oraz nawiązania kontaktów z artystami z całego świata. Twórczy recykling, ekologiczne materiały, innowacyjność oraz inspiracja naturą to niewątpliwie najważniejsze wyróżniki tegorocznego festiwalu. To również możliwość bezpośredniego kontaktu z twórczością i artystami w galeriach i prywatnych atelier, które w dniach festiwalu otworzyły swoje drzwi dla szerokiej publiczności. Serce Berlina podczas długich czerwcowych dni spokojnie wybijało rytm tej pełnej pozytywnego zamyślenia imprezy.

„Wielcy tworzą wielkie rzeczy, dobrzy – trwałe” /Marie von Ebner-Eschenbach/

Udział w targach był nagrodą dla autorów najlepszych pomysłów, które powstały w ramach projektu „Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy”. Studenci kierunków artystycznych pracowali nad designem produktów dla firm z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego. Uczelnie biorące udział w projekcie to Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Efekt prac będzie można zobaczyć 22 czerwca w Kieleckim Parku Technologicznym podczas wydarzenia Kreacja-Innowacja-Design, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Zapewniamy bliski kontakt ze światowym designem, interesujące wystąpienia i dyskusje oraz pełną atrakcji Noc Świętojańską.

Więcej informacji o wydarzeniu Kreacja-Innowacja-Design: www.technopark.kielce.pl/pl/aktualnosci/pokaz/195,wyjatkowe_wydarzenie_w_kieleckim_parku_technologicznym

Projekt „Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy” współfinansowany jest z Programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. „Kreator innowacyjności- wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas