Designteka

wnętrza

Królestwo nastolatka

14.08.2015

Urządzanie pokoju nastolatka to poważna sprawa.Pokój nastolatka, to nie żaden tam zwykły pokój. To całe królestwo, w którym odbywają się arcyważne spotkania z rówieśnikami i drobiazgowe przygotowania do wielkiego wyjścia. To miejsce, w którym młody człowiek nie tylko śpi i odrabia lekcje, ale też spędza długie godziny ze słuchawkami na uszach. Dlatego bardzo ważne jest, aby jego pomieszczenie urządzone było funkcjonalnie i w taki sposób, aby czuł się w nim dobrze.

Na rynku nie brakuje mebli i rozwiązań, dzięki którym pokój nastolatka może stać się bardziej funkcjonalny i wygodny. Jednak przed przystąpieniem do wyboru najbardziej odpowiedniego wyposażenia, warto uświadomić sobie, że nie urządzamy tego pomieszczenia dla siebie. Pokój kilkunastolatka powinien podobać się przede wszystkim dziecku i odpowiadać jego zainteresowaniom. Dlatego urządzanie najlepiej zacząć właśnie od rozmowy z nastolatkiem. Dobrym punktem wyjścia będzie też wspólne przejrzenie zdjęć w Internecie, wizyta w sklepie, w którym można zobaczyć gotowe aranżacje.

- Na naszych stronach oraz w katalogu, znaleźć można setki inspirujących zdjęć, jednak konkretne rozwiązania warto też zobaczyć „na żywo”. Dlatego zachęcamy do wizyty w IKEA Kraków, gdzie do dyspozycji klientów jest ponad 60 w pełni zaaranżowanych wnętrz, w tym 10 umeblowanych pokojów dziecięcych i młodzieżowych – mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, Kierownik Marketingu IKEA Kraków. – Dla wszystkich zainteresowanych urządzeniem pokoju nastolatka, przygotowaliśmy też ofertę specjalną – do 23 sierpnia wybrane meble do pokoju dziecięcego i nastolatka można kupić z 10% rabatem – dodaje.

Niezależnie od tego, czy pokój urządzamy pasjonującemu się sportem lub grami komputerowymi młodemu człowiekowi czy zafascynowanej modą i muzyką nastolatce, nie może w nim zabraknąć wygodnego łóżka, biurka i miejsca na spotkania ze znajomymi.

- Sprytnym rozwiązaniem, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, jest zamontowanie łóżka na antresoli. Pozwala to praktycznie podwoić dostępną przestrzeń. Pod łóżkiem bez problemu zorganizujemy strefę do odpoczynku lub spotkań ze znajomymi – zmieści się tu np. wygodna sofa. Ale dodatkową przestrzeń możemy też wykorzystać na postawienie biurka – podpowiada Michał Maciocha Kierownik sprzedaży z IKEA Kraków. – Innym ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej wybieranym przez klientów, jest zainstalowanie pod na antresoli, pod łóżkiem specjalnego blatu, który z powodzeniem zastąpi biurko i pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca – dodaje.

W pokoju nastolatka nie może zabraknąć też pojemnej szafy oraz półek na książki i płyty. Dobrze sprawdzą się tu półki wiszące nad łóżkiem lub biurkiem. Zaoszczędzone w ten sposób miejsce możemy przeznaczyć np. na dodatkowy stolik na laptopa czy praktyczny stojak na ubrania. Warto pomyśleć też o lekkich fotelach, stoliku na kółkach czy rozmaitych poduchach, dzięki którym nastolatek w każdej chwili „po swojemu” zmieni aranżację pokoju lub przygotuje go na wizytę rówieśników.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas