Designteka

dodatki

Kształty pobudzające wyobraźnię

04.08.2009

Światło bez wątpienia pełni ogromną rolę w naszym domu. Przy nim uczymy się, pracujemy, wypoczywamy. To także jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych wnętrza. Zadbajmy więc o jak najlepsze oświetlenie pomieszczeń, tak byśmy czuli się w nich dobrze… a przy tym, by wyróżniały się one pomysłowością aranżacji.

fot. www.osram.pl

Atmosfera naszego domu zależy od kolorystyki ścian, mebli, dodatków oraz w dużej mierze od odpowiedniego oświetlenia. Światło wydobywa i podkreśla poszczególne części domu oraz nadaje im indywidualnego klimatu. Zdarza się często i tak, że nawet z najefektowniej urządzonego miejsca, nie uda nam się w pełni wydobyć jego walorów estetycznych, jeśli nie będzie dobrze oświetlone.

Świetlówka wychodzi z ukrycia…

Kiedy myślimy o źródle światła, na myśl przychodzi nam żarówka i jej typowy kształt – kulista bańka. Jednak ta tradycyjna forma powoli staje się przeżytkiem, a obok klasycznego pierwowzoru pojawia się coraz więcej tych bardziej nietypowych. Wysłużona już dziś 130-latka ustępuje miejsca nowoczesności – świetlówkom kompaktowym.

Choć ten rodzaj oświetlenia w porównaniu do poprzedniczki jest stosunkowo młody, już zyskał uznanie wielu konsumentów na świecie. Dlaczego? Między innymi z uwagi na energooszczędność i mnogość zastosowań. Ten typ oświetlenia jest ciągle udoskonalany technologicznie, a przy tym dynamicznie zmienia swoje wizualne oblicze. To z kolei doceniają konsumenci, którzy coraz więcej uwagi poświęcają walorom estetycznym.

fot. www.osram.pl

Nareszcie możemy zapomnieć o spotykanych do niedawna, wystających z opraw, dużych i nieestetycznych świetlówkach. Obecnie, oprócz typowo oświetleniowej, w znacznym stopniu świetlówka pełni funkcję dekoracyjną. Ciekawy design przyciąga uwagę, dlatego przestaje być skrywana za abażurami i osłonami. W nowoczesnym oświetleniu rezygnuje się z tych elementów, a świetlówka staje się integralną częścią wnętrza. W żyrandolach, kinkietach i innych oprawach stanowi prawdziwą ozdobę. Jako ciekawy detal aranżacyjny może znakomicie uzupełniać całość wystroju pomieszczeń. Dodatkowo bardzo dużym udogodnieniem jest fakt, że żarówki i świetlówki energooszczędne można stosować we wszystkich oprawach. Dzięki temu wystarczy tylko zakupić nowy produkt i po prostu go wkręcić. Biorąc pod uwagę dużą wydajność, zaoszczędzoną energię, a przy tym ciekawą formę bez wątpienia można powiedzieć że ten rodzaj oświetlenia ma przed sobą świetlaną przyszłość!

Świetlówki kompaktowe przybierają różnorodne kształty, spełniając najbardziej wyszukane wymogi estetyczne. Obok tradycyjnych kształtów, OSRAM w swoim asortymencie proponuje różnorodność innych form. Nie trzeba już wybierać pomiędzy energooszczędnością i ciekawą formą. Podłużne, płaskie, zaokrąglone, spiralne, liniowe rurki i kule– to cały pakiet rozwiązań, jakie mamy do dyspozycji. Od kulistych (DULUXSTAR MINI BALL, DULUXSTAR MINI GLOBE), poprzez oryginalnie wyglądające skręcone rurki (DULUXSTAR MINI TWIST) aż po świeczki (DULUXSTAR CLASSIC B). Dzięki mniejszym wymiarom niż standardowe doskonale sprawdzają się we wszystkich otwartych oprawach oświetleniowych. Będą dobrze wyglądały zarówno w salonie, w kuchni, czy pokoju dziecięcym. Dzięki nim każdy żyrandol czy lampa nabiorą nowego, ciekawego wyglądu.

Wybór świetlówek jest ogromny. Oto więcej informacji o inspirujących kształtach:

  • DULUXSTAR MINI BALL – świetlówka w kształcie kuli. Ciekawy design. Dzięki małej i atrakcyjnej formie mogą bezproblemowo zastąpić tradycyjne żarówki.
  • DULUXSTAR MINI TWIST – energooszczędna świetlówka kompaktowa o oryginalnym ciekawym kształcie poskręcanych rurek. Idealna do dekoracyjnych nieosłoniętych opraw. Daje ciepłobiałą barwę światła. Oszczędność energii do 80%, trwałość 6 lat.
  • DULUX SUPERSTAR CLASSIC A – produkt wyjątkowo ekonomiczny, a przy tym estetyczny. Opalizowana górna część bańki daje wyjątkowo delikatne światło. Średnia trwałość wynosi 10 tysięcy godzin. Ze względu na małe wymiary świetlówka może bez trudu zastępować tradycyjną żarówkę. Świetnie się sprawdza tam, gdzie wymagana jest długa trwałość i wytrzymałość na częste włączanie.
  • DULUXSTAR CLASSIC B – kształt świeczki pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne w naszych wnętrzach. Średnia trwałość wynosi 6 tysięcy godzin.Źródło i zdjęcia: www.osram.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas