Designteka

dodatki

Kuchenny retro szyk

26.06.2013

Do przechowywania, porządkowania, ważenia i serwowania – kuchennych dodatków nigdy za wiele. Szczególnie takich, wyglądających stylowo i nadających wyjątkowego charakteru. Największe wrażenie robią akcesoria w stylu retro, których szeroki wybór można znaleźć w sklepie Belle Maison.

Bogactwo aromatów i smaków przemieszanych z gwarem domowników i radosną atmosferą – tak większość z nas wyobraża sobie idealną kuchnię. Ten obraz został doskonale zaprezentowany w filmie „Julie i Julia”, gdzie główna bohaterka z pasją wyczarowywała kolejne potrawy. Jego akcja toczy się w latach 50., kiedy królowały obłe kształty i stylowe akcesoria. Sceny filmu prezentują ciekawe wnętrza, pomocne podczas urządzania pomieszczenia stylizowanego na takie sprzed kilkudziesięciu lat.

O ile nie każdy z nas posiada kulinarną wiedzę i umiejętności Julii Child, o tyle większość marzy o pięknych dodatkach, które wprowadzą klimat podobny do prezentowanego w filmie z Meryl Streep w roli głównej. W sklepie Belle Maison można znaleźć akcesoria, które przywodzą na myśl dawne czasy. Asortyment obejmuje przyborniki, pomocniki, czy pojemniki w różnych rozmiarach.

Ciekawym rozwiązaniem dostępnym w bellemaison.pl jest pomocnik kuchenny wieszany pod sufitem, który umożliwia łatwy dostęp do niewielkich rondli, patelni, łopatek i mieszadeł. W kuchni każdego aspirującego kucharza nie powinno zabraknąć także wagi, umożliwiającej precyzyjne odmierzanie składników. Waga z okrągłą tarczą sprawi, że wypieki za każdym razem wyjdą idealnie. Kolejnymi ważnymi akcesoriami są pojemniki do przechowywania suchych produktów. Pieczywo, kawa, cukier czy mąka – to wszystko można chronić przed wilgocią w stylowych puszkach o zaokrąglonych kształtach, ubranych w pastelowe barwy. Butelki na ocet i oliwę, ozdobione delikatnymi wzorami, upiększą nie tylko kuchenny blat, ale też stół w jadalni. Przydatny będzie także pojemnik na sztućce z cynkowanej blachy, który wygląda jak przedmiot przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Dobrze dobrane dodatki dopełnią aranżację idealnej kuchni w stylu retro i sprawią, że poczujemy się jak Julia Child w swoim kulinarnym królestwie.

Więcej na www.bellemaison.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas