Designteka

dodatki

Kultowa manufaktura

17.10.2016

Już w tym tygodniu na ŁDF można podziwiać kwiat polskiego designu. Pośród najciekawszych młodych projektantów kreujących młodą polską szkołę sztuki użytkowej nie mogło zabraknąć grupy twórców tworzących najmłodszą markę Polskich Fabryk Porcelany – Ćmielów Design Studio.

Przez najbliższy tydzień w Łodzi będzie można odwiedzać stoisko ĆDS, gdzie na miłośników dzieł ludzkich rąk będzie czekał nie kto inny, jak sam Marek Cecuła, dyrektor artystyczny nowatorskiego studia projektowego. To rzadka okazja, aby zapytać wirtuoza nowoczesnej ceramiki o jego filozofię, inspiracje i metody twórcze.

ĆDS to niezwykłe miejsce, gdzie artyści i designerzy mogą tworzyć własne kolekcje, które mają szanse dołączenia do oferty manufaktury. W pracach twórców, takich jak Daga Rogers czy Edyta Cieloch odnaleźć można oryginalne, inteligentne interpretacje ogólnoświatowych trendów. Zasadą nadrzędną jest różnorodność – znajdziemy syntezę i minimalizm, ale także zabawy formą oraz kolorem. W ĆDS świeżość artystycznego spojrzenia łączy się z trzeźwą obserwacją nawyków współczesnego społeczeństwa. Rozumiemy, doceniamy i odpowiadamy na potrzeby młodego pokolenia, które odwraca wzrok od produkcji masowej w poszukiwaniu osobnego, unikatowego piękna, które pomaga wyrazić osobowość. – Zdajemy sobie sprawę, że w wiecznie spóźnionym świecie filiżanka herbaty wypita w spokoju staje się powoli luksusem. Marka proponując kolekcje, takie jak Folk Fusion czy Pogięta, daje dowód, że manufaktura z bardzo bogatą tradycją może współgrać z nowoczesnością za pośrednictwem lekkiej, nieco frywolnej, niewymuszonej formy – mówi Marek Cecuła.

Tożsamość

Motywem przewodnim tegorocznej edycji łódzkich targów jest Tożsamość – zagadnienie trudne szczególnie dla współczesnego, eklektycznego świata. ĆDS wpisując się w tematykę zaprezentuje wystawę „Design na tle tradycji”. Zaprezentowane na wystawie wzory ceramiki, przedstawią Studio jako eksperymentalną pracownię wzorniczą, w której testuje się nie tylko ostateczną formę obiektu, jego kolor, kształt i fakturę, ale także ekspresję użytkowania. Oprócz najnowszych produktów marki Ćmielów Design Studio będzie można zobaczyć rozsławiony serwis New Atelier (nagroda must have 2013) włączony w kolekcję Muzeum Narodowego w Warszawie. To znakomity przykład reaktywacji dawnych, ćmielowskich fasonów w nowej aranżacji i estetyce. Połączenie wielowiekowej tradycji polskiej porcelany z wyrafinowaną prostotą dekoracji w najlepszym wydaniu.

Serdecznie zapraszamy do punktu Polskich Fabryk Porcelany!

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas