Designteka

wydarzenia

KURATORIUM

11.03.2013

KURATORIUM to nowy punkt na kulturalnej mapie Warszawy (Sienna 43A). „K” to galeria i showroom z polskim designem i nowoczesnym malarstwem. To także miejsce spotkań artystów i miłośników najnowszych trendów.

KURATORIUM to wyjątkowa galeria, gdyż w jednym miejscu łączy przestrzeń wystawienniczą, gdzie prezentowane są obrazy, z bogatą kolekcją naszego polskiego wzornictwa. Dzięki temu oferta jest bardzo szeroka. Kupimy tam zarówno obrazy młodej sztuki, ale także drobne przedmioty codziennego użytku, porcelanę, szkło, lampy i ceramikę. To tu dostaniemy lampy na kolorowych kablach znane z warszawskich klubów i restauracji, oryginalne pokrowce na laptopy i tablety, a nawet Buddę, ładującego Iphona. Działalność i asortyment „K” można podglądać na facebook/kuratoriumgaleria.

W KURATORIUM znajdziemy obrazy młodych polskich Artystów m.in. Małgorzaty Kosiec i Gossi Zielaskowskiej, a także rozwijającą się kolekcję mebli wyróżniających się grup projektowych jak Smaga Projektanci, Małgorzata Mozolewska i TODO Design. Mniejsze projekty wzornictwa przemysłowego, w tym wyjątkowe lampy, szkło i artystyczne przedmioty prezentują w „K” m.in. Dolce Luce, Inżynieria Designu, Siesta Studio i Gabukow.

KURATORIUM działa od poniedziałku do piątku od 11.00 do 19.00 oraz w weekendy do 16.00. Już niedługo w lokalu zostaną uruchomione stanowiska do coworkingu, które będą odskocznią od typowej przestrzeni biurowej i konferencyjnej.

Właścicielem lokalu jest Fundacja Promocji Kultury 44ART. Lokal przy ul. Siennej 43A jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Więcej na www.facebook.com/kuratoriumgaleria

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas