Designteka

wydarzenia

Laureaci Bombay Sapphire 2010

13.07.2010

Znamy laureatów Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2010. Po obradach jury najlepsze w tegorocznej edycji okazały się projekty Retrospectare, Bombay Sapphire Soul oraz Sapphire Fusion.

Bombay Sapphire inspiruje

Piąta edycja konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych projektantów. Do rywalizacji zgłosiło się 40 designerów. Zainspirowani zapachem, smakiem oraz kolorem ginu Bombay Sapphire zaprojektowali oni niezwykłe kieliszki koktajlowe, które zostały poddane ocenie jury. Wyobraźnia uczestników oraz gin Bombay Sapphire zaowocowały pracami, które oddają charakter tego wykwintnego trunku. W finałowej trójce znalazły się projekty Retrospectare Eweliny Madej i Arkadiusza Banasia z ASP we Wrocławiu, Bombay Sapphire Soul Aleksandry Kuczyńskiej z ASP we Wrocławiu oraz Sapphire Fusion Agnieszki Kosek z ASP w Katowicach.

Retrospectare (Ewelina Madej i Arkadiusz Banaś z ASP we Wrocławiu)

Bombay Sapphire Soul (Aleksandra Kuczyńska z ASP we Wrocławiu)

Sapphire Fusion (Agnieszka Kosek z ASP w Katowicach)

Funkcjonalność, innowacyjność, estetyka i inspiracja ginem Bombay Sapphire. To cztery kryteria, którymi kierowało się jury w ocenie nadesłanych prac. W tym roku w skład jury weszły następujące osoby: Katarzyna Cąkała – Bacardi-Martini Polska, Beata Grzybek – Konkret PR, Anna Grabowska-Szczur oraz Władysław Pelczar – Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A., Kazimierz Pawlak – Profesor ASP Wrocław oraz Joanna Majewska – portal www.konkursykreatywne.pl. Trzy najlepsze projekty zostaną prototypowane w Krośnieńskich Hutach Szkła KROSNO S.A. Na bazie wykonanych prototypów jury wytypuje zwycięzcę podczas finału, który odbędzie się 28 lipca w Warszawie.

TOP 10 konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2010

W wyniku głosowania jury wyłoniono także TOP 10 konkursu. Wśród wyróżnionych prac znalazły się następujące projekty: Retrospectare (Ewelina Madej i Arkadiusz Banaś z ASP we Wrocławiu), Bombay Sapphire Soul (Aleksandra Kuczyńska z ASP we Wrocławiu), Sapphire Fusion (Agnieszka Kosek z ASP w Katowicach), Early Leaf (Małgorzata Pieczenko z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy), Upside Down (Ewa Sendecka z ASP w Krakowie), Balance (Jan Godlewski z ASP w Warszawie), WLFLR (Wojciech Zborowski z ASP w Gdańsku), Sweet Victory (Katarzyna Molicka z ASP w Katowicach), Root (Jacek Majewski z ASP w Krakowie), Kropla (Ewa Ludko z ASP we Wrocławiu). Najlepsza dziesiątka weźmie udział w głosowaniu publiczności. Internauci, nie tylko pasjonaci designu, będą mogli zaangażować się w konkurs i wybrać swojego faworyta. Projekt, który zdobędzie najwięcej wirtualnych głosów, otrzyma Nagrodę Publiczności. Już wkrótce rusza głosowanie!

Early Leaf (Małgorzata Pieczenko z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy)

Sweet Victory (Katarzyna Molicka z ASP w Katowicach)

Upside Down (Ewa Sendecka z ASP w Krakowie)

Balance (Jan Godlewski z ASP w Warszawie)

WLFLR (Wojciech Zborowski z ASP w Gdańsku)

Root (Jacek Majewski z ASP w Krakowie)

Kropla (Ewa Ludko z ASP we Wrocławiu)

Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego organizowany jest wspólnie z Krośnieńskimi Hutami Szkła KROSNO S.A., które wyprodukują zwycięskie prace. To najbardziej znany i największy producent szkła gospodarczego w Polsce. To firma o długiej tradycji i doświadczeniu – została założona w 1923 roku. Wizytówką KROSNA S.A. jest piękne szkło, formowane tradycyjną metodą ręczną. Znaczącą pozycję w ofercie producenta zajmuje także szkło stołowe modelowane mechanicznie. Szkło z KROSNA S.A. doskonale łączy w sobie oryginalne wzornictwo, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne. Bardzo wysoka jakość wyrobów osiągana jest dzięki wypracowanej przez lata metodzie produkcji. Poza szkłem bezbarwnym producent oferuje paletę szkła w kilkudziesięciu kolorach. Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. posiadają własny Ośrodek Wzornictwa, w którym powstają autorskie kolekcje wyznaczające kierunki wzornictwa przemysłowego.

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalna recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowe i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas