Designteka

wydarzenia

Letnia Szkoła Designu

26.06.2014

W lipcu w Zamku Cieszyn rusza kolejna odsłona Letniej Szkoły Designu, organizowanej z myślą o studentach i projektantach grafiki. Tym razem zajmiemy się projektowaniem infografik, czyli wizualizacją danych.

W 2015 roku zamek Cieszyn będzie obchodził swoje 10. urodziny. Dlatego czekamy na projektantów, dla których cieszyńskie centrum designu stanie się źródłem wiedzy i inspiracji do stworzenia niepowtarzalnych, trafionych w dziesiątkę infografik. Warsztaty odbędą się 15-18 lipca w Zamku Cieszyn.

Prowadzący:

dr Justyna Kucharczyk / ASP Katowice, Katedra Projektowania Graficznego

Zajmuje się projektowaniem całościowych identyfikacji oraz systemów informacji wizualnej. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w Pracowni Projektowania Systemów Informacji oraz Komunikacji Społecznej. Współautorka systemu informacji wizualnej dla portu lotniczego w Katowicach Pyrzowicach.

dr Marcel Benčík / ASP Bratysława, Katedra Komunikacji Wizualnej

Organizator międzynarodowej konferencji Kupė, dotyczącej projektowania graficznego. Juror międzynarodowego przeglądu najlepszych projektów dyplomowych „Graduation Projects”. Zajmuje się projektowaniem publikacji, identyfikacją wizualną oraz projektowaniem graficznym w architekturze. Twórca narodowego pawilonu Słowacji i Czech na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji.

dr hab. Tomasz Bierkowski / ASP Katowice, Katedra Projektowania Graficznego

Projektant grafiki użytkowej. Laureat m.in. Festiwalu Plakatu w Krakowie, konkursu Śląska Rzecz 2005 za projekt książki „Martwe punkty. Antologia poezji Na Dziko”, współpracuje z Muzeum Sztuki w Łodzi, warszawską Zachętą oraz Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu. Autor książki „O typografii”.

dr Jacek Mrowczyk / ASP Katowice, Katedra Projektowania Graficznego

Projektant grafik; współzałożyciel i zastępca redaktor naczelnej kwartalnika projektowego „2+3D grafika plus produkt” autor wielu artykułów poświęconych grafice użytkowej; współredaktor książki „Wiedzieć/Widzieć”, współautor publikacji „PGR. Projektowanie graficzne w Polsce” oraz autor „Niewielkiego słownika typograficznego”.

fot. Sebastian Woźniak

Zasady rekrutacji:

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z portfolio (link do portfolio lub plik do 5 MG) do 30 czerwca 2014 roku na adres e-mail: apilch@zamekcieszyn.pl Liczba miejsc jest ograniczona! O uczestnictwie nie decyduje kolejność zgłoszeń

Wyniki zostaną ogłoszone 7 lipca 2014. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji zakwalifikowani uczestnicy zostaną poproszeni o dokonanie wpłaty za udział w warsztatach.

Koszt uczestnictwa:

200,00 zł studenci

300,00 zł pozostali uczestniczy

Zakwaterowanie:

Organizatorzy nie pokrywają kosztów zakwaterowania. Dla uczestników warsztatów preferencyjne ceny noclegów w pokojach gościnnych „Pod Wieżą”. Organizatorzy zapewniają obiady.

Co ze sobą zabrać?

Ze względu na specyfikę warsztatów prosimy osoby, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach o przywiezienie laptopa (wyposażonego najlepiej w pakiet Adobe) i cyfrowego aparatu fotograficznego.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian programowych.

 

 

 

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas