Designteka

dodatki

living by Danfoss

16.11.2011

Funkcjonalność, nowoczesne wzornictwo i oszczędność energii to trzy kluczowe cechy nowej linii produktów living by Danfoss.

W jej skład wchodzą między innymi samodzielne elektroniczne termostaty living eco® oraz system bezprzewodowego regulowania temperatury w całym domu Danfoss Link. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie jakość, wygodę oraz ekologiczność.

Bo komfort jest najważniejszy

living eco® to na najmniejszy elektroniczny termostat na rynku, który można zaprogramować według indywidualnych potrzeb lub wybrać jeden z dwóch fabrycznie zainstalowanych programów, dostosowanych do najczęściej spotykanego trybu życia. Został on zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie użytkownika oraz o zwiększeniu oszczędności energii. To co wyróżnia ten produkt, to możliwość kontroli temperatury za pomocą wyświetlacza LCD znajdującego się na głowicy.

Danfoss Link został stworzony, by bezprzewodowo łączyć wszystkie elementy Twojego systemu ogrzewania, a jednocześnie dać Ci możliwość indywidualnego dostosowywania temperatury. Dzięki technologii Z-wave możesz regulować jej wysokość w każdym pomieszczeniu z jednego miejsca w domu. System składa się z panelu centralnego, który kontroluje termostaty pokojowe, grzejnikowe living connect®, a nawet bezprzewodowe przekaźniki elektryczne w całym domu. Kolorowy wyświetlacz i intuicyjne menu zapewniają łatwość użytkowania i pozwalają w prosty sposób zaplanować harmonogram ogrzewania. Temperatura może być również zmieniona za pośrednictwem termostatu elektronicznego living connect®, który następnie wysyła sygnał do Danfoss Link oraz synchronizuje wszystkie termostaty we wszystkich pomieszczeniach.

Żyj Eko(nomicznie)!

Nowoczesna technologia, jaka została użyta przy tworzeniu produktów z linii living by Danfoss pozwala oszczędzać nie tylko czas, ale również koszty ogrzewania. Zarówno dzięki Danfoss Link, jak i living eco® możesz regulować temperaturę z dokładnością co do 0,5°C. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie jej wysokości do pory dnia oraz rodzaju pomieszczenia. Co więcej produkty z linii living by Danfoss posiadają tryb wakacyjny umożliwiający znaczące oszczędności energii dzięki utrzymywaniu niższej temperatury, kiedy wyjeżdżamy z domu i przywracaniu temperatury komfortu, kiedy domownicy wracają. Dodatkowo funkcja otwartego okna sprawia, że system wyłącza ogrzewanie, gdy termostat wykryje znaczący spadek temperatury, charakterystyczny dla wietrzenia pomieszczeń. Wszystkie te czynnik sprawiają, że możemy zaoszczędzić nawet do 23% energii.

Postaw na nowoczesny design

To co również łączy wszystkie produkty linii living by Danfoss, to nowoczesne i eleganckie wzornictwo. Zarówno termostaty, jak i panel sterujący Danfoss Link dzięki swojej prostocie z łatwością wkomponowują się w każde wnętrze. Miedzy innymi te elementy sprawiły, że produkty z linii living by Danfoss znalazły się w gronie laureatów prestiżowej nagrody red dot design award, która co roku przyznawana jest produktom łączącym innowacyjność i funkcjonalny design.

Dowiedz się więcej na www.living.danfoss.pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas