Designteka

wydarzenia

ŁÓŻKOTEKA na Placu Wolności!

22.07.2015

TRANSATLANTYK Festival zaprasza na ŁÓŻKOTEKĘ na Placu Wolności!

Jubileuszowa edycja TRANSATLANTYK Festival to nie tylko 8 festiwalowych dni w Poznaniu oraz Mobilne Kino Škody w wakacyjne weekendy w Wielkopolsce! W piątek, 31 lipca na poznański Plac Wolności, pod nową nazwą i w jeszcze ciekawszej formule, powróci jeden z największych hitów festiwalu – Kino Łóżkowe. Organizatorzy wspólnie z Grupą Human Touch zapowiadają w tym roku ponad 2 tygodnie atrakcji od rana do bladego świtu w aż 50 łóżkach. ŁÓŻKOTEKA będzie bawiła, karmiła, edukowała i integrowała Poznaniaków i festiwalową publiczność w każdym wieku do połowy sierpnia, zmieniając centrum miasta w miejsce tętniące letnimi aktywnościami.

ŁÓŻKOTEKA i Mobilne Kino ŠKODY to dwa najważniejsze projekty TRANSATLANTYK Festival 2015, które ożywią w tegoroczne wakacje przestrzeń Poznania i 18 miast Wielkopolski. Filmowa ŠKODA Yeti wyruszyła w trasę już 3 lipca, odwiedzając do tej pory mieszkańców 6 miejscowości. W najbliższy piątek, 17 lipca o g. 22:00 zawita z pokazem „Buntownika z wyboru” do Parku Zamkowego w Szamotułach, a w sobotę z filmem „Druga Ziemia” do Łazienek Obornickich w Obornikach. Natomiast najnowszy projekt festiwalu – Łóżkoteka, , przygotowany wspólnie z Meble VOX, Concordia Design oraz uczelniami Grupy Human Touch,, zainauguruje swoją działalność w Poznaniu w ostatnim dniu lipca.

ŁÓŻKOTEKA NA PLACU WOLNOŚCI, czyli „Rzeczy, które chcielibyśmy robić w łóżku!”

Śniadanie do łóżka, czytanie w łóżku i wykłady w łóżkach. Randka w łóżku, sesja w łóżku i zabawy dla dzieci – oczywiście też w łóżku! Takie atrakcje przygotowali w tym roku dla mieszkańców Poznania oraz festiwalowej publiczności organizatorzy Transatlantyku. Na Placu Wolności, dzięki współpracy z firmami Meble VOX, Porta i Kronopol, powstanie wyjątkowa Łóżkoteka, czyli 50 wygodnych łóżek z baldachimami i ekranami. Głównym punktem programu będzie oczywiście 38 seansów Kina Łóżkowego. W ciągu dnia zaplanowano jednak dodatkowo szereg innych, równie interesujących atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanych przez programerów Transatlantyku, Concordia Design oraz Uniwersytet SWPS, Collegium Da Vinci i School of Form.

Łóżko nie służy tylko do spania. Tę oczywistą prawdę od lat promujemy wspólnie z Piotrem Voelkelem, założycielem Mebli VOX i Grupy Human Touch – twierdzi Jan A.P Kaczmarek, twórca i dyrektor TRANSATLANTYK Festival. – Dlatego w tym jubileuszowym roku wspólnie ożywimy poznański Plac Wolności nowym konceptem – Łóżkoteką. Już tydzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu, do dyspozycji mieszkańców Poznania i turystów oddamy jeszcze bardziej imponujące Kino Łóżkowe. Będziemy w nim nie tylko wyświetlać ambitne kino głównego nurtu, ale także edukować, bawić i karmić widzów w każdym wieku.

Od 1 do 14 sierpnia na Placu Wolności w Poznaniu poza plenerowymi projekcjami filmowymi będzie można wziąć udział w następujących wydarzeniach: łóżkowych wykładach w ramach filaru Edukacja&Inspiracje, wysmakowanych produkcjach pierwszej i jedynej łóżkowej restauracji „Concordia Taste – Śniadania, Lunche i Kolacje do łóżka”, grach i zabawach dla dzieci według scenariusza animatorów Concordia Design, słuchowiskach dla dzieci i dorosłych ze zbiorów NInA, Audioteka.pl i Sound Tropez Studios, indywidualnej lekturze książek filmowych z Wydawnictwa Wojciech Marzec, scenach łóżkowych, czyli łóżkowej sesji fotograficznej realizowanej przez SQM Studio oraz randkach w łóżku, czyli romantycznych kolacjach pod baldachimem.

Wykłady w Łóżkotece poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu SWPS i Collegium Da Vinci, znani dziennikarze, blogerzy, projektanci, specjaliści ds. komunikacji, kulturoznawcy, seksuolodzy i psychologowie. Wśród nich znajdą się m.in.: dziennikarz muzyczny Piotr Metz, krytyk filmowy Wiesław Kot, dziennikarz TVN Jarosław Kuźniar, prof. Mirosław Filiciak – medioznawca i redaktor kwartalnika „Kultura Popularna”, historyk sztuki Katarzyna Andrzejczyk-Briks, jeden z najbardziej wpływowych blogerów Andrzej Tucholski oraz seksuolodzy Katarzyna Waszyńska i Robert Kowalczyk. W ciągu dnia organizatorzy zapraszają także wszystkich chętnych do „łóżkowego biura”, które zapewni komfortowe warunki do pracy i darmowy dostęp do Wi-Fi.

 

Szczegółowy program Łóżkoteki będzie dostępny na stronie internetowej Transatlantyku w zakładce Kino oraz Edukacja & Inspiracje. Sprzedaż biletów na seanse Kina Łóżkowego w cenie 30 zł/ łóżko (dla maksymalnie 4 osób) rozpocznie się wkrótce na stronie www.ebilet.pl. Pozostałe atrakcje na Placu Wolności – z wyjątkiem dań serwowanych przez festiwalową restaurację – są bezpłatne i otwarte dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz festiwalowej publiczności.

Kolejne informacje o programie TRANSATLANTYK Festival 2015 będą pojawiać się sukcesywnie na stronie www.transatlantyk.org oraz na profilu www.facebook.com/Transatlantyk.

Galeria Festiwalowa (zdjęcia z poprzednich oraz tegorocznej edycji do pobrania dla celów prasowych) jest dostępna w tym roku pod następującym linkiem: www.flickr.com/photos/133516505@N04/sets 

Filmy i muzyka w ramach TRANSATLANTYK FESTIVAL 2015 pochodzą z legalnych źródeł.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas