Designteka

wydarzenia

Mali poznaniacy skonstruują roboty!

25.01.2016

Mali poznaniacy skonstruują własne roboty w Concordia Design w Poznaniu!Mali poznaniacy będą uczyć się projektowania w 3D i programowania własnoręcznie skonstruowanych robotów! Podczas warsztatów w Concordia Design najmłodsi nauczą się podstaw specjalistycznych  programów i samodzielnie będą wymyślać i projektować najśmielsze i najciekawsze przedmioty. Concordia Design wierzy w kreatywny i projektowy potencjał najmłodszych, dlatego zajęcia z robotyki i projektowania 3D realizuje już od kilku sezonów. Tym razem jednak to właśnie projektowanie graficzne i robotyka to najważniejsze pozycje w zimowo-wiosennym rozkładzie jazdy dla najmłodszych!

1.Kurs Robotyki RoboKids

Data:7.02- 24.04

Wiek: 5-7 lat

Kurs Robotyki RoboKids poziom I

Godz. 9.15- 10.30 Grupa I

Godz. 13.00-14.15 Grupa II

Kurs Robotyki RoboKids poziom II

Cena: 250 zł 6 spotkań

RoboKids to warsztaty rozwijające nie tylko logiczne myślenie, ale także kreatywność. Podczas cyklu 6 spotkań, dzieci projektują najprawdziwsze roboty z specjalnie zaprojektowanych, dostosowanych do ich potrzeb zestawów klocków RoboKids. Uczestnicy warsztatów będą przy projektowaniu i składaniu swoich robotów ćwiczyć swoje zdolności sensoryczne i manualne. Po zbudowaniu robotów będą je ożywiać za pomocą prostych narzędzi programistycznych – kolorowych kart, które uczą umiejętności logicznego myślenia. Dzieci na całym świecie i w Concordii (odbył się tu niedawno międzynarodowy Konkurs Robotów!) szaleją na punkcie robotyki, ponieważ pozwala ona realizować im marzenia dotyczące konstruowania i ożywiania robotów, a potem konkurować ze sobą sterując robotami i realizując określone zadania. Kursy Robotyki dla najmłodszych z nauki czynią świetną zabawę – roboty przyjmują bowiem różne postacie: wyścigówki sterowanej pilotem czy robota szpiega, który musi odnaleźć wyjście z labiryntu. Kurs obejmuje 6 spotkań w co drugą niedzielę w Concordia Design. Zajęcia odbywają się w grupie początkującej – poziom I oraz grupie zaawansowanej – poziom II. Na pierwsze zajęcia Concordia zaprasza już w niedzielę 7 lutego.

2.Kurs robotyki Lego Mindstorm

Data: 7.02.2016 – 24.04.2016

Wiek: 8-13 lat

Kurs Robotyki Lego Mindstorm poziom I

Godz. 9.15- 11.15 Grupa I

Godz. 15.00-17.15 Grupa II

Kurs Robotyki Lego Mindstorm poziom II

Godz. 12.00-14.15

Cena: 280zł (6 spotkań)

Prowadzenie: Twój Robot

Lego Mindstorm to warsztaty z robotyki skierowane do nieco starszych dzieci. Mali kursanci najpierw konstruują określonego robota z zestawów klocków Lego Mindstrom. Tworzą np. robota-kuszę, który posłuży dzieciom do zawodów strzeleckich, czy też robota sprzątającego papierki po cukierkach. W grupie zaawansowanej mali konstruktorzy stworzą z kolei robota tancerza lub robota z Gwiezdnych Wojen. Każdy robot będzie tworzony skrupulatnie według instrukcji dostosowanych do potrzeb dzieci. Później mali uczestnicy warsztatów będą uczyć się go „ożywiać” – skonstruują najprawdziwszy układ automatyczny przy pomocy klocków Lego Mindstorm. Gotowego robota zaprogramują przy użyciu komputera.

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie robotyka ma szansę zrewolucjonizować przyszłość. Concordia Design wierzy w kreatywność i zdolności najmłodszych, dlatego konstruowania i programowania robotów uczy ich przez fascynującą zabawę . Kursy robotyki dla starszych dzieci obejmują 6 spotkań. Odbywają się w grupie początkującej – poziom I oraz w grupie zaawansowanej – poziom II w wybrane niedziele w Concordia Design.

3.Kurs Projektowania 3D Autodesk

Data: 7.02-03.04

Wiek: 10-14 lat

Godz. 10.00-12.30 Grupa podstawowa

Godz.13.00-15.30 Grupa zaawansowana

Cena: 270 zł (6 spotkań)

Prowadzenie: Dominika Sadowska

Kurs Projektowania Autodesk dla dzieci opiera się na darmowych programach tworzących pakiet Autodesk 123d. Dzieci zapoznają się z narzędziami, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Później, przy ich pomocy będą realizować i wizualizować najciekawsze i najśmielsze pomysły, jakie podsuwa im wyobraźnia. Najmłodsi projektanci nauczą się swoje wizje przenosić najpierw na projekt w komputerze, a potem na rzeczywisty trójwymiarowy obiekt – słowem nauczą się podstaw projektowania graficznego.

Concordia Design podczas weekendowych warsztatów uczy dzieci czym jest design, oraz jak przebiega proces projektowania. Podczas kursu Autodesk dzieci przekonają się, że można zaprojektować w 3D nowe zabawki, lub przenieść do komputera bryły tych, które już mają: np. klocki lego, statki, czy domki dla lalek. Nauczą się też jak modyfikować swój projekt, zmieniać jego materiał czy kolor. Kurs Projektowania 3D Autodesk to dobry wstęp do poznawania designu i projektowania graficznego. To sposób, aby dziecko, z biernego użytkownika internetu i komputera, stało się aktywnym twórcą ciekawych i inspirujących treści i zmieniło się w najprawdziwszego, małego projektanta!

Kurs obejmuje 6 spotkań i rozpoczyna się 7. lutego w grupie początkującej – poziom I i zaawansowanej- poziom II. Do tej ostatniej zaproszone są też starsze dzieci w wieku 12-14 lat, które mają biegłość w obsłudze komputera. Program zajęć został skonstruowany w taki sposób, aby mimo braku dotychczasowej znajomości programu Autodesk 123d dzieci mogły projektować na warsztatach bez przeszkód.

Bilety na oba wydarzenia można kupić u kelnerów w restauracji, codziennie od 09.00 do 21.00 lub pod numerem tel.: 61 667 44 19

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas