Designteka

wydarzenia

MANUBA – kolekcja na wyjątkowe czasy

26.06.2020

MANUBA 2020 w pełni koncentruje się na naszych ciałach i przyjemności dbania o siebie. Tegoroczny zestaw unikatowych produktów jest efektem refleksji nad obecną sytuacją – to wyjątkowa kolekcja na wyjątkowe czasy.

Zaistniały kryzys oraz izolacja zmusiły nas do zmiany trybu i tempa życia. Te niepewne i niełatwe okoliczności stały się zapalnikiem do zmian – zwolnienia i skupienia się na własnych potrzebach oraz dbania o własne samopoczucie w bardziej naturalny sposób. Tegoroczna kolekcja MANUBA zachęca nas do zadbania o swoją kondycję psychiczną poprzez silniejszy kontakt z własnym ciałem.

MANUBA 2020 zaprojektowali i wykonali:

• Kamila Niedzwiedzka: działa w branży odzieżowej i współpracuje z Nikodemem Szpunarem, z którym wspólnie realizują wystawy, projekty meblowe oraz projekty z pogranicza sztuki. Absolwentka Wydziału Wzornictwa na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz National College of Art And Design w Dublinie.

• Dominika Kulczyńska i Mateusz Peringer z Zakwas Studio: Spółdzielnia Socjalna Zakwas powstała w 2018 roku. Obejmuje pracownię ceramiczną, szwalnię, a także pracownię projektową, której głównym założeniem jest praca z odzyskiwanymi tworzywami sztucznymi. Studio Zakwas działa na polu edukacji ekologicznej oraz aktywizacji i reintegracji osób zagrożonych wykluczeniem zawodowym. Zajmuje się zarówno indywidualnymi projektami, jak i biznesowymi. Absolwenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła.

• Agata Nowak: kuratorka tegorocznej kolekcji. Jako projektantka łączy tworzenie krótkich serii produktów, powstających na bazie tradycyjnych technik i ręcznej produkcji z produkcją masową. W swojej pracy koncentruje się na projektowaniu mebli, produktów oraz przestrzeni wystawienniczych. Jako kuratorka współtworzyła razem z Michałem Bachowskim wystawę „Ciało na rozdrożu”. Absolwentka De Montofort University w Leicester i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Co znajdzie się w tegorocznej kolekcji MANUBA?

Projektanci, wykorzystując doświadczenie w pracy z tkaninami i ceramiką, stworzyli kolekcję, na którą składają się trzy produkty do pielęgnacji ciała. To przedmioty zmieniające codzienne czynności w rytuały, pozwalające oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Wszystkie produkty powstały w nurcie eko i less waste (z ang. mniej odpadów).

Każdy z trzech przedmiotów wykonano ręcznie, w 25 egzemplarzach, wykorzystując naturalne materiały oraz tradycyjne techniki. Wszystkie produkty powstały w pracowniach: ceramicznej i krawieckiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Kolekcja MANUBA już po raz piąty towarzyszy Gdynia Design Days. To projekt, którego ideą jest odzyskiwanie rzemiosła. Każdego roku kolekcja obejmuje krótkie serie kilku produktów, stworzonych na potrzeby festiwalu

Produkty z kolekcji będzie można zakupić w sklepie online, który zostanie stworzony specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu Gdynia Design Days: www.manuba.sklep.pl. Zapraszamy od 4 lipca!

 

GDD2020 #UWAGA

kiedy? 4 – 11 lipca

gdzie? www.gdyniadesigndays.eu

FB: facebook.com/gdyniadesigndays

Instagram: @gdyniadesigndays

oficjalny hashtag: #GDD2020 #GDD #gdyniadesigndays #uwaga

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas