Designteka

wydarzenia

„MATERIALS WE LOVE”

15.10.2014

„MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta & Kuchciński” – od idei do produktu.

23 września firmy Pfleiderer oraz Interprint oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie współpracy z projektantami – Oskarem Ziętą i Piotrem Kuchcińskim. Pierwsze efekty pracy nad kolekcją „MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta & Kuchciński” mogliśmy zobaczyć podczas Łódź Design Festival 2014. Kolejnym etapem będzie przejście od koncepcji kolekcji dekorów do wdrożenia konkretnych produktów, które pojawią się na rynku w 2015 roku.

Na stoisku firm Pfleiderer i Interprint w centrum festiwalowym Łódź Design Festival został zaprezentowany finalny projekt kolekcji dekorów „MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta and Kuchciński”. Walory estetyczne kolekcji oraz jej potencjał projektowy pokazały m.in. kubistyczne i minimalistyczne bryły mebli Pakiet, zaprojektowane przez Oskara Ziętę. „Usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii od uczestników festiwalu – traktujemy je jako dobrą prognozę dla dalszego rozwoju nowej kolekcji i cieszymy się, że został on przez tyle osób zauważony i doceniony.” – mówi Przemysław Strzyż, dyrektor marketingu Pfleiderer.

O tym jak wyglądała zespołowa praca nad nowymi dekorami mówi m. in. film „Istota materiału”, prezentujący drogę od idei projektowej, aż po koncepcyjną wersję kolekcji, którego premiera odbyła się w sobotę 11 października w Łodzi. Ci, którzy w niej nie uczestniczyli, będą mogli obejrzeć go na kanale YouTube „PFL Inspiracje blisko Ciebie” należącym do Pfleiderer. Tego samego dnia, w ramach bloku tematycznego „Brave New World”, Oskar Zięta i Piotr Kuchciński wygłosili wykład dotyczący projektu „Materials we love”, podczas którego mogliśmy poznać wszystkie szczegóły dotyczące samego projektu.

Prezentacja podczas ŁDF to symboliczne zamknięcie pierwszego, koncepcyjnego etapu procesu prac nad kolekcją „MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta & Kuchciński.”

Projekty nowych dekorów, w wersji płyt meblowych, laminatów HPL i blatów kuchennych firma Pfleiderer wprowadzi na rynek już w przyszłym roku. „Teraz, zadaniem firmy jest zaprezentowanie i przekazanie nowych wzorów naszym wybranym kontrahentom i praca nad produktami finalnymi takimi jak na przykład meble. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolekcja „MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta & Kuchciński” już wkrótce zagości w naszych domach i biurach” – mówi Przemysław Strzyż.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas