Designteka

wydarzenia

Miasto żyje designem

22.02.2017

Wyrusz na szlak miejskich zmysłów i zachwyć się poznańskim designem!

Miasto Poznań wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zaprasza mieszkańców i gości targowych do udziału w akcji „Miasto Żyje Designem”. Projekt towarzyszy 9. edycji targów arena DESIGN, a z oferty przygotowanej przez partnerów uczestnicy będą mogli skorzystać w dniach 14-19 marca br.

arena DESIGN to międzynarodowe wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury. Od 2009 roku w ramach arena DESIGN odbywa się szereg wystaw, wykładów gości specjalnych reprezentujących świat designu i architektury, paneli dyskusyjnych i warsztatów. – Zdając sobie sprawę z rosnącej popularności dobrego wzornictwa, a także mając na uwadze siłę sektora kreatywnego

w Poznaniu postanowiliśmy rozszerzyć program areny DESIGN o projekt „Miasto żyje designem. W ten sposób chcemy wyraźnie podkreślić, że Międzynarodowe Targi Poznańskie są ważnym elementem miasta i dbają o przygotowanie atrakcyjnej oferty nie tylko dla naszych gości, ale także dla mieszkańców – tłumaczy wiceprezes MTP Tomasz Kobierski.

– Wierzę, że projekt powtórzy sukces naszej wakacyjnej akcji „Lato z Targami” – dodaje.

Wyjdź na szlak!

„Miasto żyje designem” w tym roku nawiązuje do motywu przewodniego 9. edycji arena DESIGN tj. SENSES.  Do projektu zaproszone zostały zatem poznańskie instytucje kultury, a także podmioty prywatne takie jak hotele, restauracje i meblowe showroomy, z którymi wspólnie przygotowano miejski szlak zmysłów. Każdy z partnerów akcji (a jest ich dziesięciu) przygotował ofertę promocyjną, która będzie obowiązywała tylko w dniach 14-19 marca – to m.in. zniżki na oferowane usługi czy dedykowane akcji menu. – To miejsca zlokalizowane przede wszystkim w okolicach Starego Rynku. W ten sposób chcemy zachęcić gości targowych – zarówno wystawców, jak i zwiedzających do odkrywania uroków miasta. Cieszę się, że na szlaku znalazły się miejskie jednostki. Wierzę, że uczestnicy akcji chętnie odwiedzą CK ZAMEK, jak i Galerię Miejską Arsenał oraz skorzystają z przygotowanej oferty – wyjaśnia zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Kolekcjonuj pieczątki, zgarnij nagrody!

Sam szlak zmysłów to nie wszystko. Organizatorzy projektu, chcąc zachęcić mieszkańców i gości do włączenia się w akcję przygotowali dodatkowe nagrody. Wśród uczestników, którzy odwiedzą najwięcej miejsc, biorących udział w projekcie „Miasto Żyje Designem”, organizatorzy wybiorą zwycięzców. Mieszkańcy Poznania będą mogli zawalczyć o romantyczną kolację w restauracji GardenCity, a goście przyjezdni o weekend w Poznaniu.

Mapę oraz dedykowaną akcji „Miasto Żyje Designem” ulotkę będzie można pobrać z Centrum Informacji Miejskiej albo z Biura Obsługi Targów. Lista miejsc biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie www.arenadesign.pl. Z początkiem marca informacje o akcji opublikowane zostaną także w aplikacji Qpony. Wszystkie punkty będą specjalnie oznakowane.

Więcej na www.arenadesign.pl/pl/miasto_zyje_designem/o_projekcie

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas