Designteka

Miejsce miłośników dobrego dizajnu

17.05.2013

Nowe miejsce dla architektów i miłośników dobrego dizajnu!

Na polskiej mapie designerskich miejsc pojawił się niedawno wyjątkowy concept store AnOther DESIGN oferujący meble, oświetlenie i artykuły wyposażenia wnętrz. Sklep powstał z myślą o miłośnikach wszystkiego co piękne i nietuzinkowe. Pomimo tego, iż istnieje od zaledwie kilku miesięcy stał się ważnym punktem na mapie poszukiwań przedmiotów pięknych i wyjątkowych.

AnOther DESIGN to miejsce w którym jego twórcy zgromadzili projekty wielu znanych designerów z całego świata. Miłośnicy sztuki użytkowej znajdą w nim zarówno prace współcześnie tworzących projektantów jak i meble tworzone ponad 100 lat temu, które charakteryzuje ponadczasowy wygląd i które do dziś wystawiane są w muzeach designu na całym świecie.

Szczególnie godne uwagi są projekty Grety Magnusson Grossman. Ta światowej sławy architekt i projektantka designerskich przedmiotów użytkowych, urodziła się w 1906 roku w Szwecji. Grossman jest autorką wielu, wywodzących się z modernizmu, niekwestionowanych ikon designu. Zaprojektowane przez Magnusson meble i lampy są reprodukowane do dziś przez największych producentów mebli na świecie a na aukcjach cieszą się ogromnym powodzeniem.

W ofercie AnOther DESIGN znajduje się także słynna seria lamp zaprojektowanych na początku ubiegłego stulecia przez Roberta Dudley’a Best’a. Co ciekawe przy jednej z lamp z tej serii pracował sam Winston Churchill!

Warta szczególnej uwagi jest także kolekcja Jacques’a Adnet’a (1900 – 1984) – Adnet to projektant i architekt, ikona francuskiego modernizmu, który tworzył dla francuskiego domu mody Hermés. W ramach tej współpracy powstało okrągłe lustro ze skóry łączone z mosiężnymi elementami.

AnOther DESIGN to nie tylko projekty słynnych modernistów ale także bardzo nowoczesny design od włoskich, holenderskich i hiszpańskich projektantów, tworzących dla takich marek jak INFINITI design, KUBKOFF, Arturo Alvarez czy ZUIVER.

Miłośnicy skandynawskiego stylu znajdą tu także meble i dodatki firm z Danii, Szwecji i Finlandii np. MUUTO, RUMBLER czy ARKTIS.

Zwolennicy ekologicznego stylu życia i industrialnych wnętrz mogą wybierać spośród wielu propozycji holenderskiej marki HK Living, której kolekcje powstają z materiałów pozyskanych w procesie recyklingu. Kolekcje HK Living powstają z odzyskanych drzwi, ram okiennych, wojskowych namiotów armii amerykańskiej czy starych żagli. Wszystkie surowce z których produkowane są meble i dodatki poddawane są procesowi odświeżenia i czyszczenia aby mogły ożyć na nowo i tworzyć unikatowy charakter wnętrz do których trafiają. Polecamy wszystkim, którym losy planety nie są obojętne oraz tym, którzy chcą stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrz. Warta uwagi jest także seria lamp przemysłowych tej marki. Robią niesamowite wrażenie i doskonale sprawdzają się w domu jak i w przestrzeniach publicznych takich jak bary czy restauracje.

 

Concept store AnOther DESIGN to prawdziwy raj dla miłośników oryginalnego designu. Pełną ofertę sklepu można obejrzeć TUTAJ.

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas