Designteka

wydarzenia

Miesiąc Fotografii w Krakowie

21.03.2012

Już w maju i czerwcu: wyjątkowy, bo odkrywczy; ciekawy, bo różnorodny; ważny, bo dobry; nie do przegapienia, bo… urodzinowy!
W tym roku Festiwal świętuje swoje 10. urodziny! Dołącz ! Tego nie można przegapić!

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii, z uwagi na swój jubileuszowy charakter, będzie pod wieloma względami wyjątkowa! Jak co roku, do współpracy w ramach festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń.

Ekspozycje odbywać się będą równolegle w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa i przestrzeni miasta,a wydarzenia (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią.

Cały program Miesiąca Fotografii wręcz tętni hasłem-kluczem tegorocznej edycji: DOŁĄCZ!

Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię!

10. urodziny Miesiąca Fotografii uświetnią wspaniałe wystawy niekwestionowanych gwiazd dawnej i współczesnej fotografii światowej.

Tegoroczny PROGRAM GŁÓWNY to, między innymi, wystawy Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego, Sally Mann, Sergieja Bratkova czy fotografii sław z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego.

Istotną nowością w formule Festiwalu jest SEKCJA EKSPERYMENTALNA MFK realizowana we wnętrzach Galerii Bunkier Sztuki. Pod kierunkiem słynnej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki, m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej “Fotografia jako sztuka współczesna”), z udziałem kilkunastu polskich kuratorów i naukowców, zaprezentowany zostanie tam nowatorski, rozbudowany projekt interdyscyplinarny. Jego formuła, zgodnie z hasłem-kluczem tegorocznej edycji, otwarta będzie na – i dla – publiczności.

Wstęp na wystawę będzie bezpłatny przez cały czas jej trwania. Kolejną częścią wystawienniczego programu MFK jest SEKCJA ShowOFF, której Laureaci są już znani !

Jury (złożone w tym roku z 5 twórczych duetów uznanych artystów i kuratorów, m. in.: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś) – spośród niemal 600 kandydatów, którzy wysłali swoje zgłoszenie – wybrało ostatecznie po 2 osoby. Wspólnie opracują premierowe wystawy, które w maju i czerwcu 2012 zaprezentowane zostaną w ramach Sekcji ShowOFF MFK.

Uwaga! Na tegoroczny Miesiąc Fotografii natraficie nie tylko w Krakowie!

Zapowiedzią tegorocznej edycji będzie Dzień Fotografii w Warszawie, który – już w kwietniu – programem pełnym spotkań, projekcji, warsztatów i wystaw da w Stolicy przedsmak zbliżającego się krakowskiego festiwalu!

Dołącz już teraz na www.facebook.com/photomonth

Informacje organizacyjne o MFK 2012:

  • 10. edycja Festiwalu
  • 17 maja – 17 czerwca 2012
  • weekend wernisaży: 17‐20 maja
  • wystawy czynne do 17 czerwca włącznie
  • wstęp: na większość wystaw bezpłatny
  • na wybrane warsztaty obowiązują zapisy

 

Więcej informacji na www.photomonth.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas