Designteka

wnętrza

Minimalistyczne wzornictwo Franke

10.03.2014

Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz, zakładają płynne, wzajemne przenikanie się przestrzeni. Nowoczesna kuchnia to bardzo często strefa otwarta, połączona z jadalnią lub salonem. Dlatego musi być nie tylko funkcjonalna, ale także piękna i co najważniejsze, dopasowana do stylistyki aranżacji części mieszkalnej. Od dłuższego czasu, w aranżacji nie tylko kuchennych wnętrz dominuje moda na minimalizm, co oczywiście znajduje odzwierciedlenie w kuchennych sprzętach. W ofercie marki Franke bez trudu odnaleźć możemy wiele produktów, które idealnie łączą minimalizm z elegancją i funkcjonalnością.

Planując kuchenną zabudowę oraz wyposażenie zwrócić uwagę na proste, estetyczne formy, wysoką jakość materiałów i wydajność urządzeń. Im mniej widocznych sprzętów tym bardziej kuchnia sprawa wrażenie czystej, przestronnej i dobrze zorganizowanej. Współczesne urządzenia do zabudowy dają wiele możliwości aranżacji przestrzeni kuchennej w taki sposób, aby doskonale komponowała się z elegancją salonu, a niekiedy stanowiła jego integralną część.

Nawet najbardziej widoczny element wyposażenia jakim jest piekarnik można doskonale wkomponować w zabudowę. Proste, w pełni przeszklone drzwi, z widocznym jedynie niewielkim wyświetlaczem LCD oraz minimalistycznym uchwytem wyglądem, przypominają wysokiej klasy urządzenie audio. Także sterowanie urządzeniami AGD coraz częściej odbywa się zdalnie, a najnowocześniejsze modele można uruchomić za pomocą smartfona czy tabletu.

Minimalistycznie zaprojektowana strefa gotowania to idealnie dobrana para – ukryty w zabudowanie okap wraz z wkomponowaną płytą grzewczą. Zarówno okapy podszafkowe, jak również te wbudowane w blat mogą pozostać w pełni schowane. Okap wysuwany jest w momencie, kiedy jest potrzebny, aby oczyścić powietrze w kuchni podczas gotowania. Znika, ukryty całkowicie blacie, kiedy kończymy prace i chcemy nacieszyć się harmonią i domu. Jasne blaty dają poczucie przestrzeni i optycznie zwiększają kuchnię. Biała płyta indukcyjna lub gazowa doskonale pasuje do modną bielą kuchennych wnętrz, a przy tym pozostaje subtelnie ukryta, niemal niezauważalna.

Funkcjonalnie zaaranżowana strefa zlewozmywaka i baterii w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach to idealnie dopasowana komora do podbudowy blatu kuchennego lub montowane na równi z blatem ultracienkie zlewozmywaki, których krawędzie łączą się z powierzchnią zabudowy lub wystają pod blat jedynie na grubość materiału. Dzięki takiemu rozwiązaniu zlewozmywak, miejsce przy którym spędzamy najwięcej czasu jest nie tylko funkcjonalny, bowiem łatwo utrzymać wokół niego higieniczną czystość, jest także wyposażeniem, które wzorniczo wpisuje się w minimalistyczny charakter pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również kolorystyka zlewozmywaków, którą można dopasować do dowolnego blatu roboczego zachowując spójność oraz jednolitość barw. Obecnie firmy proponują coraz bardziej zróżnicowaną gamę kolorów zlewozmywaków granitowych lub kompozytowych od polarnej bieli, kremu, beżu, brązu po popularne grafit czy onyx.

Współczesne urządzenia AGD pozostają niemal niewidoczne, ukryte z blacie lub zlicowane z prostotą kuchennej zabudowy tworzą jednolitą, czystą i przestronną przestrzeń. Estetyka proponowana przez projektantów Franke jest neutralna, dostosowana do kompozycji różnych stylów zabudowy. Indywidualny charakter kuchni tworzą dodatki, zarówno te funkcjonale, jak również te wyłączenie dekoracyjne.

Więcej informacji o produktach Franke na www.franke.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas