Designteka

wydarzenia

Młodzi na Start 2019

17.06.2019

Młodzi na Start 2019 – pierwszy etap konkursu za nami!

Pierwszy etap 8 edycji Konkursu Młodzi na Start został zakończony. Tegoroczny temat „Mój design. Zaprojektuj dowolną formę użytkową” był zadaniem bardzo otwartym, co dało młodym projektantom ogromne pole do popisu, uwolnienia swojej kreatywności i zaprezentowania swoich najmocniejszych stron.

Zgłoszenia do konkursu wpływały do ostatniej chwili, a pula zgłoszeń zamknęła się na 153 pracach, z czego aż 65 zakwalifikowało się do kolejnego etapu. W kapitule konkursowej, która od ośmiu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiadają: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz – kierownik Centrum Designu Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant.

Wybrani projektanci zaprezentują swoje prace na wystawie pokonkursowej w czasie Gdynia Design Days. Wernisaż wystawy pokonkursowej, połączony z ceremonią wręczenia nagród, odbędzie się 7 lipca 2019 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni.

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 9 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej.

Odwiedzający Gdynia Design Days będą mogli oglądać prace młodych projektantów z konkursu MŁODZI NA START do 14 lipca.

Mecenasami konkursu są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn i DOMOTEKA, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chilli Zet, designteka.pl i PLN Design.

Redakcja ELLE Decoration już od 19 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start dla wielu laureatów stał się początkiem wielkiej kariery.

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas