Designteka

lifestyle

Mobilny notebook Sony

23.05.2010

Kolorowy notebook Sony VAIO® z serii P to świetna propozycja dla każdego, kto większość czasu spędza w ruchu.

Urządzenie waży tylko nieco ponad 600 g i swobodnie mieści się w torbie czy w kieszeni marynarki. Mimo to nowa seria VAIO® P pozwala korzystać z całego potencjału systemu Windows®, nie wspominając o innych możliwościach.

Nowy model VAIO® został stworzony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które nigdzie nie zagrzeją dłużej miejsca – i dlatego można go obsługiwać stojąc i w marszu. Uzupełnienie centralnie umieszczonego trackballa stanowi dodatkowa tabliczka dotykowa i przyciski myszy. Elementy te, umieszczone przy obu brzegach ekranu, powielają funkcje głównych elementów sterujących. Umożliwiają wygodną obsługę dwoma kciukami, gdy użytkownik trzyma komputer oburącz.

Nowością w notebookach VAIO® P i w całej rodzinie VAIO® jest wbudowany GPS i kompas cyfrowy. Urządzenia te pomagają odnaleźć się w obcym mieście* – na przykład znaleźć drogę do hotelu lub do pobliskiej restauracji.

Nowe oprogramowanie VAIO® Location Search umożliwia nawet wyświetlanie w czasie rzeczywistym elektronicznej mapy, bez obciążania zasobów przeglądarki. Oprócz pozycji i kierunku, na mapie pojawiają się także potencjalnie interesujące miejsca, a nawet informacje o lokalnej pogodzie.

O mobilności nowego notebooka świadczy również wbudowany modem 3G, zapewniający dostęp do szybkiego Internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowych.

VAIO® P jest pierwszym notebookiem Sony z wbudowanym przyspieszeniomierzem, reagującym na ruchy urządzenia. Dzięki niemu do zmiany wyświetlanego zdjęcia, strony dokumentu PDF lub strony www z historii przeglądania wystarcza lekkie potrząśnięcie komputerem.

Czujnik rozpoznaje też obrócenie komputera na bok i automatycznie obraca zawartość ekranu, pozwalając na wygodne czytanie dokumentów w układzie pionowym. Dodatkowe przyciski myszy są umieszczone tak, aby można nimi było wygodnie przewracać kartki w układzie pionowym – jak przy czytaniu książki albo magazynu.

Konstruktorzy nowej serii VAIO® P zadbali o wygodę użytkowania. Notebook jest więc wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę oraz jasny, panoramiczny wyświetlacz VAIO® Display Plus – o proporcjach idealnych do wyświetlania filmów lub dwóch stron www obok siebie. Wbudowany czujnik oświetlenia samoczynnie reguluje jasność obrazu, a zarazem oszczędza energię.

Dla dodatkowej wygody, osobne przyciski zapewniają szybki dostęp do Internetu oraz do programu serwisowego VAIO Care.

Notebooki z nowej serii VAIO® P będą oferowane w trzech kolorach czarnym, białym i pomarańczowym. Można również dokupić do nich szereg stylowych akcesoriów, do których należy osłona silikonowa i pasek.

Nowe notebooki VAIO z serii P będą dostępne w drugiej połowie czerwca 2010.

Więcej na www.sony.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas