Designteka

dodatki

Naczynia Designletters

18.04.2012

White Around wprowadziło do swojej oferty nową, ciekawą markę – naczynia Designletters zdobione typograficznymi projektami samego Arne Jacobsena. Nowości pojawiło się także wśród mebli reprezentowanej przez White Around marki A2.

Arne Jacobsen był znany z niezwykle skrupulatnego podejścia do realizowanych przez siebie projektów architektonicznych. Tworzone przez siebie budynki lubił wyposażać po najdrobniejsze detale, tak, by nic nie burzyło jego wizji. Np. do słynnego hotelu Radisson SAS w Kopenhadze zaprojektował nawet sztućce używane w tamtejszej restauracji. Podobnie było w wypadku ratusza w Aarhus – projektując go w 1937 roku Arne Jacobsen stworzył specjalny krój czcionek, który miał być używany w ramach wewnętrznego systemu informacyjnego.

Po ponad 80 latach duńska firma Designletters postanowiła dać drugie życie literom zaprojektowanym przez światowej sławy duńskiego designera i ozdobiła nimi kubki z najwyższej jakości porcelany. W White Around możecie teraz kupić piękny kubek z własnym inicjałem – Arne Jacobsen stworzył cały alfabet poza literą W. Ponadto w ofercie znajdują się mleczniki i drewniane pokrywki, które pozwalają zamienić kubki w funkcjonalne pojemniki. Kubki Designletters świetnie sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale także jako stojak na długopisy na biurku czy pojemnik w łazience. Można je myć w zmywarce.

Więcej informacji na whitearound.pl

White Around Showroom, Soho Factory ul. Mińska 25 budynek 18, 03-808 Warszawa

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas